Loading...
Arama

Vitiligo İçin Lavanta Kürü

Sık görülen deri hastalıklarından olan vitiligo için çeşitli bitkisel çözüm yolları bulunmaktadır. Bu yollardan biriside lavanta kürüdür. Lavanta cilt ve deri üzerinde olumlu etkilere sahip ve cildin birçok hastalığına iyi gelen bir bitkidir. Vitiligo içinde durum böyledir. Doğru bir şekilde kullanıldığında vitiligo için bir çözüm yolu olmaktadır.

Lavanta Kürü Hazırlanışı

Eğer çözüm için lavanta kürünü kullanacaksanız doğru bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Aslında basit bir şekilde hazırlanıyor olsada bazı püf noktaları vardır. 1 su bardağı (yaklaşık 200 ml) kaynayan suyun içerisine 3-4 gram kadar lavantayı koyun ve kısık ateşte 15 dakika kadar daha kaynatın. Sonrasında altını kapatarak 3-4 dakika demlenmeye bırakın. Burada demleme süresinin çok uzun olmaması gerekmektedir. Buna özellikle dikkat etmeniz iyi olacaktır. 3-4 dakika demlendikten sonra hemen süzün. Süzdükten sonra ise ılımasını beklemeden hemen içmeye başlayın.

Vitiligodan kurtulmak için hazırlamış olduğunuz lavanta kürünü 2 hafta boyunca her gün akşam yemeklerinden 2-3 saat sonra tüketin. Günde 1 çay bardağı içmeniz yeterli olacaktır. 2 hafta sonunda lezyonların durumuna göre tedavi süresini 2-3 hafta daha uzatabiliriz. Fakat uzatılan süre içerisinde lavanta kürü her gün değil, haftada 3-4 gün olacak şekilde tüketilmelidir.

Lavanta kürlerinin günlük taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Yani buzdolabında bekletmek doğru değildir. Bu nedenle her gün kullanacağınız kadar lavanta kürünü hazırlayıp, tüketmenizde yarar vardır.

Vitiligo İçin Bitkisel Yöntemlerinin Avantajları

Vitiligo hastalığı yaşayan birçok kişi çeşitli yolları deneyerek bu hastalıktan kurtulmak ister. Tabi ki tedavi sürecinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde işlemesi herkes için önemlidir. Bitkisel yöntemler sağlıklı yöntemler olduğu için tercih edilmektedir. Fakat bu yöntemleri uygularken öncesinde bir uzmana danışarak uygulamaya başlamak daha doğru olacaktır. Eğer uzman onay verirse çeşitli bitkisel yöntemler ile vitiligo hastalığından hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu yöntemlerden birisi olan lavanta kürü en çok tercih edilen ve başarı oranı yüksek bitkisel çözüm yollarından birisidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*