Loading...
Arama

Vitiligo İçin Çörek Otu Kapsülü

Bilindiği gibi Vitiligo hastalığı bağışıklık sistemi ile ilgili direk olarak alakalıdır. Stres ve bağışıklık sistemini tetikleyen diğer hastalıklar ve problemler Vitiligo hastalığının ortaya çıkmasında önemli rol oynamaktadır. Bağışıklık sisteminin zayıflaması vücutta birçok doku ve organda sıkıntılara neden olur. Ayrıca Vitiligo gibi birçok hastalığa neden olabilir. Bu nedenle Vitiligo hastalarının bağışıklık sisteminin durumu mutlaka değerlendirilmelidir. Yine tedavi aşamasında da bağışıklık sistemi desteklenmelidir.

Vitiligo hastalığı için birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Genellikle beyaz plak olan bölgelere uygulanan lokal yöntemler dışında bağışıklık sistemini destekleyici takviyelerde yapılmaktadır. Bu takviyeler genellikle vitamin ve mineral takviyesi olarak karşımıza çıkar. Fakat birçok uzman bazı bitkisel ve doğal yöntemleride özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek adına önermektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirici yöntemlere baktığımızda çörek otu en iyi ürünlerden birisi olarak kaşımıza çıkıyor.

Çörek otunun faylarından yararlanmak isteyenler değişik şekillerde ürünü kullanabilse de özellikle kapsül formu önerilmektedir. Çörek otu kapsülleri öğütülmüş çörek otu tohumlarından ve yağından elde edilebilmektedir. Genellikle bu kapsüller ayrı ayrı sunulmaktadır. Kapsüller çörek otunun farklı yerlerinden yararlanmak açısından avantajlıdır. Aynı zamanda çörek otunu direk olarak tüketmek istemeyenler ve tadını sevmeyenler içinde oldukça avantajlıdır. Yine bağırsaklardan emilen kapsüllerde yer alan yararlı besin maddeleri çok daha yüksek seviyede ve hızlı bir şekilde vücut tarafından sindirilmiş olur.

Çörek otu içerdiği birçok madde ile bağışıklık sistemini destekler bu sayede dolaylı yoldan Vitiligo hastaları için faydalıdır. Çörek otu kapsülleri yağ asitleri anlamında oldukça zengindir. Bunun yanında A, B1, B2, B6, C ve E vitaminleri, beta karoten, çinko, magnezyum ve selenyum açısındanda mucize bir besin kaynağıdır. İçerdiği tüm bu besin maddeleri ile beraber birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Vitiligo ve çörek otu arasındaki ilişkiye baktığımızda daha öncede dediğimiz gibi bağışıklık sistemini güçlendirici etkisinden dolayı vitiligo hastaları için iyi bir doğal takviyedir. Çörek otu bağışıklık sistemi hücrelerinden olan T hücrelerinin sayısını ve aktivitesini artırır. Bağışıklığın daha güçlü olmasını sağlar. Vitiligo hastalığı ile bağışıklık sistemi arasındaki ilişkiye baktığımızda özellikle tedaviye ek olarak çörek otu kapsülleri oldukça faydalı ve avantajlıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*