Loading...
Arama

Vitiligo Hastalığı Yulaf Samanı Kürü

En sık görülen deri problemlerinden birisi olan vitiligo, pigment eksikliğinden dolayı ortaya çıkmaktadır ve deride beyaz lekeler ile karakterizedir. Genellikle el ve kollarda görülen bu sorun bazı kişilerde bacak, yüz ve genital bölgelerdede görülmekte ve özellikle fiziksel anlamda kişiyi rahatsız etmektedir. Vitiligo için çeşitli çözüm yolları olmak ile beraber özellikle son yıllarda yulaf samanı kürü vitiligo tedavisinde sık kullanılan bir alternatif tıp yöntemi olmuştur.

Yulaf samanı yüksek oranda potasyum, fosfor ve demir gibi mineralleri barındırmaktadır. Yulaf samanının bu zengin içeriği diğer tahıl gruplarından elde edilen samanlarda bulunmamaktadır. Yine içerdiği scopoletin maddesi ile antihistaminik, antiseptik ve antibakteriyel özelliklerde göstermektedir. Tüm bu özellikleri yulaf samanını çok iyi bir alternatif tıp ürünü yapmıştır ve bu özelliği ile vitiligo tedavisindede kullanılmaktadır.

Yulaf Samanı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Öncelikli olarak yulaf samanı kürünün nasıl hazırlanacağı konusunda sizlere bilgi verelim. Alacağınız yulaf samanlarının taze olmasına özen gösteriniz. Bekleyen ürünlerde etkin maddeler ile ilgili kayıplar meydana gelebilmektedir. Taze olması çok daha faydalı bir şekilde üründen yararlanmamızı sağlayacaktır. Hazırlanması ise oldukça basittir. 1 litre kaynayan suyun içerisine 15 gram yulaf samanından koyuyoruz ve kabın ağzını kapatıyoruz. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca suyu kaynatmaya devam ediyoruz. Sonrasında ise altını kapatarak ılımasını bekliyoruz. Kürümüz basit bir şekilde hazırlanmış oluyor.

Yulaf Samanı Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlamış olduğumuz kürümüzü vitiligo lezyonları olan bölgelere sürüyoruz. Sürdüğümüz bölgelere bu karışım ile beraber hafif masaj yapmak faydalı olacaktır. Bu sayede etken maddeler deri ile daha kolay ve hızlı şekilde temas edecek, kür daha faydalı bir hal alacaktır. Bu şekilde 5 dakika kadar masaj yaptıktan sonra kürün fazlalık suyunu bir pamuk yardımı ile uzaklaştırabilirsiniz. Fakat kürün suyunu uzaklaştırdıktan sonra bölgeyi 3 saat boyunca yıkmayın ve başka bir ürünle temas ettirmeyin. Bu sayede kürümüzden maksimum düzeyde faydalanmış olacaksınız. Vitiligo tedavisinde bu kürü haftada 3 gün uygulayın. Birkaç haftadan sonra vitiligo lezyonlarının küçüldüğünü ve kürün ciddi bir fayda sağladığını göreceksiniz.

Sık görülen deri şikayetlerinden kurtulmak için en iyi ve en basit yöntemlerden birisi olan yulaf samanı kürü sayesinde birçok kişi bu rahatsızlıktan kurtulmuş ve sağlığına kavuşmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*