Loading...
Arama

Vitiligo Hastaları İçin Sarımsak Kürü

Vitiligo hastalığına yakalananlar tedavi için farklı yöntemler kullanabilmektedir. Günümüzde ilaç tedavisinin yanında birçok teknolojik tedavi yöntemi söz konusudur. Tabi ki bunlar yanında alternatif tıpta birçok hastalıkta olduğu gibi vitiligo hastalığında da önemlidir. Bazı doğal ve bitkisel yöntemler ile lezyonları en aza indirmek ve bu hastalıktan kurtulmak mümkündür.

Aslında birçok kişi alternatif tıp yöntemlerine ön yargılı olarak yaklaşmaktadır. Fakat bitkilerin insan sağlığı ve hastalıklar üzerine etkileri denendikçe görülmeye başlanmıştır ve günümüzde artık birçok kişi alternatif tıp yöntemlerine ve bitkisel tedavilere inanmıştır. Vitiligo içinde durum böyledir. Işın tedavileri, immun tedavi, hücre spreyi yöntemi gibi birçok farklı teknolojik tedavi seçeneği olmasına rağmen bitkisel yöntemlerde tercih edilmektedir. Bazı uzmanlar bu yöntemleri hastaları için önermektedir.

Günümüzde vitiligo hastalığının doğal yollar ile tedavisinde çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bunlar arasında çörek otu, yulaf samanı ve lavanta kürleri en çok bilinenler arasında yer almaktadır. Bu bitkisel tedavi yöntemleri ile vitiligo hastalığının tedavisi mümkündür. Yine sarımsak kürüde vitiligo hastalarının kullanabileceği bitkisel tedavi yöntemlerinden birisidir. Sarımsak kürü ile birçok kişi bu hastalıktan kurtulmuştur.

Vitiligo Hastaları İçin Sarımsak Kürü

Vitiligo tedavisinde kullanılan bitkisel kürlerden birisidir. Ana malzemesi sarımsak olan bu kür birçok uzman tarafından onaylanmıştır. Birçok hastada yine bu kürü kullanarak vitiligo lezyonlarından kurtulmuştur. Her ne kadar bu kürün başarılı olduğu bilinsede kürü uygulamadan önce bir uzmana danışmakta ve uzmanın önerisi ve izni ile kürün uygulamasında fayda vardır.

Malzemeler;

  • 4 diş sarımsak
  • 2 tatlı kaşığı kadar bal
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı;

Öncelikli olarak 1 su bardağı suyu uygun bir kabın içerisine alarak ocağa koyunuz ve kaynamaya bırakınız. Suyu ocağa koyduktan sonra sarımsakları soymaya başlayabilirsiniz. Sarımsakları soyduktan sonra ocaktaki suyun içerisine atınız ve kaynamaya bırakınız. Sarımsaklar haşlandığında ocağın altını kapatarak sarımsakları ayrı bir kaba alabilirsiniz. Sarımsakları aldıktan sonra iyice eziniz ve içerisine 2 tatlı kaşığı balı ekleyerek karıştırınız. Vitiligo için sarımsak kürümüz bu şekilde hazırdır.

Uygulanışı;

Hazırlamış olduğunuz kürü lezyonlu olan bölgelere sürerek uyguluyoruz. Vitiligo plağı olan bölgelere iyi bir şekilde hazırlamış olduğunuz kürü sürünüz. Kürü sürdükten sonra yarım saat boyunca bekleyiniz ve yarım saat sonunda iyi bir şekilde bölgeyi durulayınız. Bu kürü haftada 2 kere olmak üzere lezyonlara uygulayabilirsiniz. Her seferinde sarımsak kürünü taze olarak hazırlayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*