Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / Vajinal Kuruluğun Belirtileri ve Tedavisi

Vajinal Kuruluğun Belirtileri ve Tedavisi

Değerlendir

Vajinal kuruluk menapoz dönemine giren kadınların en sık karşılaştığı sorunlardan birisidir. Vajinal kuruluk vajinal atrofinin en önemli belirtisidir. Vajinal kuruluk cinsel ilişkide rahatsızlıklara neden olabilir.

Vajinal kuruluğun belirtileri vajina bölgesinde kaşıntı, yanma hissi, yara oluşumu, seks sırasında ağrı ve kanama ve sık idrara çıkma olarak ortaya çıkabilir. Vajinal kuruluğun birkaç nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında östrojen seviyesinde azalma, antidepresan gibi bazı ilaçların yan etkileri, oto bağışıklık sistemi rahatsızlığı olan Sjogren sendromu ve antiseptik su ile vajina temizliği yer almaktadır.

Vajinal kuruluk sorunu tedavisinde en etkili yöntem topikal östrojen terapisidir. Vajinal östrojen terapisi vajinal östrojen kremleri, vajinal östrojen tabletleri ve vajinal östrojen halkalar şeklinde uygulanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Panik Atak Nedenleri başlıklı makalemizde Kadınlarda Panik Atak, Kadınlarda Panik Atak Neden Olur? ve Kadınlarda Panik Atak Nedeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Doğum Kontrol Haplarının Fiyatları ve Yan Etkileri

Değerlendir İstenilen zamanda çocuk sahibi olmak için, istenmeyen gebelikleri önlemeye yardımcı olan yöntemlere doğum kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc