Ana Sayfa / Genel Sağlık / Su Aerobiğinin Faydaları Nelerdir

Su Aerobiğinin Faydaları Nelerdir

Değerlendir

Su içindeyken vakit geçmek bilmez ve çoğu kişi için eğlencelidir. Hem serinletir, hem eğlenilir, yorgunluk atılır. Su sporları gerçek anlamda çok faydalıdır. Sığ bir havuzda rahatlanabilir ve deşarj olunabilir. Sağlık açısından su egzersizleri çok faydalıdır. Havuz içinde yapılan ileri geri tekme hareketleri, batıp çıkma gibi birçok hareket dolaşımı hızlandırır, yaralanma durumlarında iyileşme sürecini hızlandırır. Herhangi bir aktiviteyi yapmaktan tam 5 kat daha fazla enerji ve kalori harcar. Kilo vermede çok etkilidir. Su, batmaz özelliği ile çok önemli bir rehabilitasyon terapisini de üstlenir. Vücudun dolaşımını geliştirerek iyileşmeyi kolaylaştırır.

Ağırlık taşıyan ağır etkilerden de arındırır kişiyi pozitif anlamda dengeler. özellikle ortopedik koşullar ve artrit rehabilitasyonunda kullanılıyor. Kilolu ve obez kişilerde eklemleri çalıştırır baskı uygular koşu egzersizi gibi işlev görür. su egzersizleri ve daha fazla kalori yakmak için genel sağlığını korumak için idealdir. Suya karşı yapılan sert hareketler direnci artırır. Daha az direnç göstererek daha kolay spor yapabilmeyi sağlar. Kalp-solunum yolları sistemlerini sağlıklı kılar ve dengede tutar. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Solunumu kolaylaştırır. Hipertansiyonu olan kişilerde etkilidir, düzenli egzersiz yapıldığında tansiyonu düşürür.

Kan basıncını kontrol altında tutar. Daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Verimliliği ve esnekliği artırır. Kas gücü, koordinasyon yeteneği, dengede durma ve postural duruşu düzenler. Bu uyumu artırır. Ağrı ve eklem sertliği tedavisinde kullanılır. Ağrı giderici bir etkisi vardır. Günlük stresle savaşmayı kolaylaştırır. Strese karşı bizi korur. Rahatlatıcı bir etkisi vardır. Nispeten gebelerde güvenli bulunmaktadır. Kilolu kişilerde yapılması en güvenilir egzersiz su aerobiğidir. Motive edicidir, günlük rutinden sizi kurtarır. Dilerseniz kursuna yazılabilirsiniz. haftada üç kez su aerobiği yapan hamilelerin %73’nün doğumunun kolay geçtiği ve ağrı kesici talebi olmadığı belirlendi.

Bir önceki yazımız olan Fazla Protein Sağlığa Zararlı Mıdır? başlıklı makalemizde Fazla Protein, Fazla Protein Zararlı Mıdır? ve Protein Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc