Loading...
Arama

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Toplumda her ne kadar bronzlaşmanın sağlıklı yolu yok diye bilinse de sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz. Zararlı güneş ışınlarından korunarak teninizin esmerleşmesini sağlayabilirsiniz. Tabi bunun için bazı püf noktaların farkında olmanız gereklidir.

Bronzlaşacağınız ilk günlerde güneşte yirmi dakikadan fazla durmamaya özen gösterin. Günler arttıkça bu süreyi onar onar arttırabilirsiniz. Sabah on bir ile öğlen iki saatleri arasında güneşlenmemeye hatta güneşe çıkmamaya özen gösterin. Bu saat aralıkları dışında bronzlaşmak cildinizde kızarıklık oluşmasını da engelleyecektir. Zararlı güneş ışınlarından korunarak sağlıklı bronzlaşabilmek için güneş kreminizi güneşe çıkmadan bir saat önce sürün. Kremin etkisini gösterebilmesi için cildinizin kremi iyice emmesi gerekmektedir. Toplumda yanlış bilinenin aksine güneş kreminizi sürekli yenilemeniz bronzlaşmanızı kolaylaştıracaktır. Deniz veya havuza girildiğinde güneş kremi tazelenmelidir. Ek besin yiyerek de bronzlaşmanızı sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Bu noktadaki ek besinimiz havuçtur. Havuç yağının bronzlaşmaya faydası olduğu gibi direk olarak havucu yemenizde bronzlaşmanızı olumlu etkileyecektir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*