Loading...
Arama

Saç Bakımı & Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasılsa ektiririm diye saç bakımınızı ihmal ediyorsanız çok yanlış bir yolda olduğunuzu söylemek zorundayız. Saç ekimi işlemi insan saçının tamamıyla değiştirilmesi değil dökülmeyen yerlerdeki sağlıklı saç köklerinin dökülen yerlere ekilmesi işlemidir. Saçlarınız bakımsız olduğu ve bu sebeple dökülmeye devam ettiği sürece, ekim işleminden önce yeterli sayıda saç kökünüz kalmadıysa hiçbir saç ekimi operasyonunda istediğiniz sonucu alamazsınız. Dolayısıyla saç dökülmesine çözüm arıyorsanız bakım işleminden saçlarınızı kesinlikle mahrum bırakmayın.

Saç Bakımı İçin Kolay Yöntemler

Sağlıklı saçlara sahip olmak için forumlarda, saç bakımı ile ilgili bloglarda yer alan bilgileri sizler için derledik ve yazımızın devamında sizlere en anlaşılır ve faydalı şekilde sunmaya çalıştık, buyurunuz.

Saç Yıkamanın Saç Bakımındaki Rolü Nedir?

Fazla yıkama kurutucu bir etkiye sahip olduğundan yıkama işlemi günde en fazla bir defa yapılmalıdır. Az yağlı saçlarda bu sayı 2 günde 1 defaya çıkabilir.

Doğru Şampuanın Önemi

Her duşa girdiğimizde elimizin ilk gittiği şey tabi ki şampuan, fakat içerdikleri kimyasal bileşenlerden dolayı şampuanların çok da masum olduklarını söyleyemeyiz.

Öncelikle her şampuan herkes için uygun değil, neyse ki hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek zor değil. Mahallenizdeki herhangi bir eczane size bu konuda analiz hizmeti verebilir. Saç analizinizi yaptırıp saç tipinize uygun şampuanı alabilirsiniz. Özellikle saçlarınız kuru ise yıkama işleminde az şampuan kullanmanızı öneriyoruz

Saç Maskesi Malzemeleri ve Tarifi

İnternet üzerinde birçok site saç maskesi tarifleri yayınlıyor. Bunlardan saç tipine uygun olan birini seçip evde saç bakım maskesi yapabilirsiniz fakat bu maskelerin güvenilirlikleri net olmadığından eczane veya kozmetik ürünler satan mağazalardan güvenilir markaların saç bakım kürleri veya maskeleri alınabilir.

Jöle, Vaks, Şekillendirici Kullanımı

Her ne kadar bu ürünler dış görünüş için faydalı olsa da yapılarında kimyasal içerik sebebiyle saçlarınızı daha güçsüz hale getirir.

Fön, Düzleştirici Kullanımı

Bu uygulamaların temel prensibi yüksek ısı altında saça şekil vermek olduğundan saç köklerini korumak adına çok fazla yapılmaması gerekir. Özellikle kuru saçlara sahip iseniz daha dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Saç Taramanın Saç Bakımındaki Yeri

Sanılanın aksine saçları çok taramak gürleşmesine sebep olmaz, aksine saç köklerine zarar verip saç dökülmesine bile sebep olabilir.

Beslenme ve Saç Bakımı İlişkisi

Vitamin ve mineral yönünden zengin besinler saçları besleyeceğinden dengeli ve yeterli beslenme her konuda olduğu gibi saçlarınız için de önemlidir. Bunun yanında zeytinyağı ve protein bazlı beslenme de saç sağlığınız için gereklidir.

SAÇ EKİMİ SONRASI BAKIM

İyileşme süreci tamamlandıktan sonra ekilmiş saçlarınız artık sizin kendi saçınız olmuş oluyor.:

Bu sebeple genel saç bakımı için yapılması gerekenlerin tamamı burada da geçerli.

Dikkat edilmesi gereken sadece tek bir nokta var, yeni saçlarınıza ekim işleminden önceye göre biraz daha fazla dikkat etmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*