Loading...
Arama

Regl Döneminde Cinsel İlişki Sağlıklı mı?

Regl devresinde cinsel temas bilhassa regl’in ilk günü çekilen fiziksel ağrılar niçini ile dilediğiniz verimi alamamanıza niçin olabilir.

Regl Döneminde Cinsel İlişki

Sağlıklı ve menopoz devresine girmemiş olan kadınlar her ay belli Aralıklarla ve belli bir sistem ortamında regl olmaktadır. Regl yani adet vakitı kimi kadınlarda 3 gün kadar kısa sürmekle beraber kimi kadınlarda 7 gün kadar uzun sürebilmektedir.

Dolayısı ile bu devre ortamında iken cinsel temasa girilmesi her vakit soru işaretlerinin ortaya gelmesine niçin olmaktadır. Aktif bir cinsel yaşamı olan ve regl devresi devam eden kadınların cevabından emin olamadığı soru; regl devresi cinsel temas yaşanıp yaşamayacağı sorusudur.

Regl devresinde cinsel temas yaşanıp yaşamayacağı hususu ile ilgili net ve genel geçer bir yanıt bulunmamaktadır. Çünkü bu hal tamamen bireylerin kendi kararına bağlıdır ve adet devresinde cinsel temasa girilmesinde teknik olarak rastgele bir engel bulunmamaktadır. Ancak bu devre ortamında cinsel temasa girilmesinin detaylı tehlikeleri bulunmaktadır. Dolayısı ile bu devrede temas yaşamadan evvelce mümkün tehlikelerin neler bulunduğunun bilinmesi ve buna göre tedbir alınması gerekmektedir.

Regl Dönemi Cinsel İlişkinin Olası Riskleri Nelerdir?

Regl devresi cinsel temas yaşanamaz ya da yaşamamalıdır şeklinde net bir görüş bulunmamaktadır. Dileyen şahıslar bu devrede aktif seks ömürlerine devam edebilmekte ve temasa girebilmektedirler ancak bu halun yaşanmasının detaylı tehlikeleri bulunmaktadır. Genel olarak bu tehlikeler şunlardır:

Adet devresi, kadınların en çok enfeksiyona yakalanma riskinin söz hususu bulunduğu bir devredir. Çünkü erkek cinsel organında bakteri ya da mikroplar varsa kadınların vajinalarinda yayılmakta ve enfeksiyon gelişmesine niçin olmaktadır.
Adet devresi sıksık olarak bir akıntısının gelmesi söz hususudur. Bu sebeple partnerin arzusunda ve konsantrasyonunda azalma olması gerçekleşebilmektedir.
Adet devresinde kadınların kanındaki östrojen hormonunda düşüş ortaya gelir. Bu sebeple vajinal dengede bozukluklar ortaya gelir ve enfeksiyona yakalanma riski artar.

 

Regl Döneminde Cinsel İlişki

Regl Dönemi Cinsel İlişkiye Girecek Olan Kişilere Tavsiyeler

Regl devresi cinsel temas eksperler tarafından, sağlıksal sebeplerden ötürü pek önerilmemektedir

ancak muhakkak cinsel temasa girilmemesi lazım olur şeklinde rastgele bir beyan bulunmamaktadır. Bu devre ortamında cinsel beraberlik yaşayacak olan bireylerin ilgi etmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlardır:

Cinsel temasa girilmeden evvelce enfeksiyon riskine karşı erkek cinsel organı ılık su ile yıkanarak temizlenmelidir
Cinsel temas esnasında prezervatif kullanılmalıdır

kaspersky satın al

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*