Ana Sayfa / Hastalıklar / Raynaud Hastalığı Hakkında Bilgi

Raynaud Hastalığı Hakkında Bilgi

Değerlendir

Bu hastalık 100 yıldan da daha fazla bir zaman önce bir fransız doktoru tarafından bulunmuştur. Raynaud hastalığı ayak veya ellerdeki dolaşım yetersizliğine bağlı olarak ortaya çıkar. Kol ve bacaklardaki normal refleks mekanizması soğuk uygulandığında hemen daralmasıdır. Bununla birlikte bilinmeyen sebeplerle Raynaud hastalığı olan kişilerde bu daralma çok artar.

Belirtileri

El Parmakları ve ayak parmakları beyaz renkte ve soğuk olup devamlı ağrımaktadır. Deri iyileşmeden önce mavi veya kırmızı renge dönebilir.

Parmakları ve ayak parmakları ile birlikte burun kulak yanaklarda hastalığa tutulabilirler. Ortalama her 20 Amerikalı’dan birinde Raynaud hastalığı vardır. Kadınlarda erkeklere göre nazaran 4-5 kat fazla görülür. Genelde 40 yaş altındaki insanlarda görülür.

Bir önceki yazımız olan Tüberküloz Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Tüberküloz Hastalığı, Tüberküloz Hastalığı Belirtileri ve Tüberküloz Hastalığı İlaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

MS Hastalığı Bitkisel Tedavi Yolları

Değerlendir MS daha çok genç erişkinlerde görülen, beyin ve omuriliğinden oluşan merkezi sinir sistemini etkisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc