Ana Sayfa / Ağız ve Diş Sağlığı / Porselen Dolgunun Faydaları ve Avantajları

Porselen Dolgunun Faydaları ve Avantajları

Değerlendir

Sağlıklı ve güzel bir gülümse sosyal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Ama her birey yeterince özgür gülümseyememektedir. Bunun nedeni sağlıksız ve estetiksel açıdan kötü dişlerdir ve genelde her insanın problemi öndeki dişlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Bazen de bunun nedeni yıllar öncesinden hatta çocukluktan kalma, o zamanın teknolojisi ile yapılmış dolgulardan kaynaklanmaktadır. İstenildiği kadar beyaz dişlere sahip olunsa bile bu eski dolgular konuşurken kötü bir görüntü yaratabilmektedir.

Ayrıca bu dolgular sadece görsel anlamda sakıncalıklar yaratmamakta, zamanla dolgular arasında oluşan aralıklara yemek artıklarının birikmesiyle bunun diş çürüklerine yol açabileceği vurgulanmaktadır. Bu nedenle diş kontrollerine gidildiğinde bu dolgularında kontrol ettirilmesi hatta yerine günümüz teknolojisi olan porselen dolgunun yapılması önerilmektedir. Eskiden çürük sebebiyle oluşan diş boşluklarına tek alternatif amalgam dolgu iken günümüzde yerini kompozit ve porselen dolguya bırakmıştır. Yapılması için iki seans gerektiren bu işlem estetik açısından olduğu kadar sağlık açısından da başarılıdır.

Günümüzde diş hekimliğinin geldiği son noktada bulunan bu teknoloji ile kalan diş duvarları korunarak dişlerin kırılması engellenmektedir. Porselen dolgu laboratuvar ortamında yapıldığından dolayı, özel malzemeler sayesinde mükemmel estetik ve fonksiyona sahip dolgular olduğu belirtilmektedir. Ayrıca porselen dolguların birden çok avantajı vardır bunlar; büyük kaviteler için en ideal çözüm, dişe güçlü yapışma, uzun ömürlülük, renkleşmeme, metal görünmeyişi, estetiksel açıdan mükemmelliği gibi…

Bir önceki yazımız olan Sabah Kalkınca Tükürük İle Beraber Kan Gelmesi başlıklı makalemizde Ağızdan Sabah Kan Gelmesi, Sabah Ağızdan Kan Gelmesi ve Tükürük İle Beraber Kan Gelmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

2019 Diş Dolgu Fiyatları

2019 Diş Dolgu Fiyatları5 (100%) 2 votes Diş tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi olan dolgu, dişlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc