Loading...
Arama

Porselen Diş Kaplama Nedir? Uygulamaları Yöntemleri

Porselen diş, estetik porselen kuron kaplaması diş, pozitif gülüş hattı, kişilerin yüz hattı ve yaşı, kadınsı diş formu, erkeksi diş formu, yaşlı diş formu ve genç diş formu olarak değerlendirilerek yapılmaktadır. Estetik porselen dişlerde diş estetiğini ve ışık geçirgenlik özelliği olan metal destekli porselen diş kaplamaları tercih edilmektedir.

Porselen Diş

Örnek olarak lamina diş; ışık geçirgenlik ve estetik porselen olarak ilk akla gelen sabit protez şeklidir. Çok saydam bir maddedir. Fakat gece diş sıkması ve gıcırdatması olan hastalara tavsiye edilmez bu proteze alternatif olarak zirkonyum tercih edilir. Zirkonyum empress gibi ışık geçirgen bir materyaldir ve basınç ve çene kuvvetine dayanıklıdır. Estetik destekli porselen kuronlar genel anlamda estetik diş hekimliğinde sürekli uygulanmakta, diş estetiğinde çok önemli bir rolü bulunmaktadır.

Metal destekli porselen günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Günümüzde porselen diş kaplama kuron fiyatları zirkon destekli dişlere göre çok farklıdır. Sebebi olarak şu unsurlar vardır ışık geçirgenliği yoktur ışıklı ortamlarda ağızda gölgelenme yapmaktadır. Bu sebepten dolayı protez anlaşılır bazı durumlarda da metalin içindeki alaşımlar alerjik durumlara sebep olmaktadır ve ileri ki zamanlarda diş eti çekilmesi ve diş eti hastalığı olarak diş hekimine dönmektedir. Hem estetik olarak hemde diş eti sağlığı ve ağız sağlığını gözetmektedir.Bu unsurların hepsi koruyucu diş hekimliğine de bağlıdır.

Porselen Diş Fiyatları Neden Ucuz Olmaktadır?

Bir çok kişinin merak ettiği SGK ve Bağkur’lu hastaların özel muayenehanelerden hizmet alımı ile ilgili her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Hastalar kurumdan sevk almadan kliniklerimize gelip %50 indirimle taksitle diş tedavisi yaptırabilir. Ancak bunun için belirli bir süre içinde kurum tarafından tedavinin yapılması gerekiyor. Porselen diş fiyatı TDB tarafından rehber tarife adı altında yayınlanıyor.

Sabit diş türlerinden bir tanesidir. Tek diş için yapılabildiği gibi diş eksikliği var ise porselen köprü yapımı içinde kullanılabilir. Aşırı harap dişlerde çürük temizlenerek diş küçültülür ve ölçü alınır. Diş eksikliğinde ise komşu dişler bir miktar ufaltılıp ölçü laboratuvara yollanır. Laboratuvardan gelen porselen kaplamalar dayanak dişlerin üzerine yapıştırılır ve boşluk kapatılır. Diş Laboratuvarında imal edilen porselen diş fiyatları doğal dişin tüm fonksiyonlarını yerine getirebilir. Fonksiyon yani çiğneme görevi şüphesiz en önemli görevi olmakla birlikte günümüzde estetik beklenti çok yüksek olduğundan bu amaçla değişik teknikler geliştirilmiştir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*