Loading...
Arama

Pelin Otu Çayı Tarifi ve Faydaları

Ülkemiz sınırları içerisinde rahatça bulabileceğimiz ve tüketebileceğimiz pelin otundan faydalanmak için çok fazla zahmete gerek yok çünkü bu otu istediğiniz şehrin mahallesindeki aktardan rahatça temin edebilirsiniz. Bir metreye kadar boyları olan bu pelin otu, beyaz ve yeşilimsi bir renge sahiptir. Pelin otunu kullanırken dikkatli olmalıyız çok yüksek dozlarda tüketilmemelidir. Çünkü yan etkileri görülebiliyor. Çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan pelin otu iyi bir dozda içilirse sizlere şifa kaynağı olabilir. Afrodizyak etkisi de olduğu bilinen pelin otu kadınların güzellik sırlarından da biridir. Yüzde canlılık sağlamak isteyen kadınlar onu tonik olarak kullanarak bunu sağlayabilirler. Sindirim sistemine olan olumlu çalışmaları en çok bilinen bir diğer faydasıdır. İltihap önler, şişkinliğe iyi gelir ve ödem attırır. Kilo veremeyenlerin yanında alamamaktan şikâyetçi olanlarda vardır bilirsiniz bu genelde ya bir hastalıktandır ya da genel olarak bildiğimiz bağırsaklardaki parazitlerden kaynaklanır. İşte pelin otu çayı o parazitleri de ortadan kaldırabilir. Karaciğer yağlanmasını önler ve insanlardaki terlemeyi minimum seviyeye düşürebilir. Tekrar etmekte fayda var ölçüsünü ayarlamalıyız. Aynı zamanda safra kesesi hastalıklarını önler ve iştah açıcı etkiye sahiptir.

Pelin Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bitkinin kurutulmuş yapraklarını kullanın her bir bardak için bir çay kaşığın pelin otunu bir kupaya koyun ve üzerine daha önce kaynattığınız suyu dökün 5 dakika demleyin tadı acı gelebilir bu onun sert bir acılığa sahip olmasından kaynaklanır. İçine papatya limon yada karanfil atarak tatlandırabilir farklı bir havaya büründürebilirsiniz afiyet olsun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*