Loading...
Arama

Ortognatik Cerrahi Hakkında Bilgiler

Ortognatik cerrahi estetik ve görünümünü iyileştirmek için yüze yapılan kozmetik cerrahi yöntemlerdir. Dış görünüş hakkında daha fazla bilinçlenme ve kendi görünümünü iyileştirmeye yardımcı prosedürlerdir. İnsanlar dişlerinin düzgün olmasını ister ve ortodontiste gider. Bir ortodonti cerrahı neler yapılacağını söyler. Temelde çene ameliyatlarını kapsar. Bu cerrahi girişimler yüz ve vücut iskeletinin mimarisini değiştirir, böylece bakıldığında daha hoş ve güzel bir yüz profili elde edilir ve hizada duran uygun pozisyon belirlenerek uygulanır.

Bazı işlemler daha pahalı, zaman alıcı ve karmaşıktır. Ameliyat süresi normal şartlar altında 1 ila 5 saat arasında değişir. Yüz deformiteleri çıkıntılı düz alt çene ve burun düzeltmelerine ağırlık basar. Diğer cerrahi işlemler gibi ortognatik cerrahide komplikasyonlar ciddi olmasa da vardır. Ölümcül reaksiyonlar çok nadirdir genel anestezi altındaki riskler gözden kaçırılmamalıdır. Bazen hastaların yeni yüzlerine alışmaları zor olabilir.

Daha önce belirtildiği gibi sorunlar tamamen dişte ise, bir ortodontist sorunu gidermek için yeterli olabilir. Ama iskelet problemleri varsa ortognatik cerrahi tarafından ele alınması gerekir. Ortognatik cerrahinin avantajı hızlı sonuç vermesidir. Çene çıkıntısı, yüzdeki orantısızlıklar fonksiyonel sonuçlarla düzeltilebilir. Birkaç yıl sonra yeniden nüks edebilir. Psikolojik stresin atlatılma sürecinde yardım alınabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*