Loading...
Arama

Orta Kulak Problemleri ve Baş Dönmesi

Pek çoğumuz baş dönmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığımız durumlarda ciddi bir panik durumu yaşarız. Bu durumun neden kaynaklandığı konusunda tam anlamı ile bilgi edinmemiz son derece zordur.

Baş dönmesi rahatsızlıkları farklı durumlardan kaynaklanan sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir durum olup, bu durumun nörolojik kaynaklı mı yoksa orta kulaktan kaynaklanan bir sorun mu olduğunu ancak doktora başvurarak gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra anlayabiliriz.

Orta kulak bölgesinde yer alan salyangoz ve denge kristalleri herhangi bir nedene bağlı olarak etkilendiği zaman, bu etkilenmenin bir neticesi olarak hastaya yan tesir şeklinde baş dönmesine sebep olan sonuçlara neden olabilir ve hatta menier adı verilen hastalık belirtileri de kendini gösterebilir. Bu da kişinin denge problemleri yaşamasına neden olabilirken, alınacak uzun süreli tedavileri gerektirebilen bazı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına da yol açabilmektedir.

Vakit Kaybetmeden Doktora Başvurun

Tüm bunlara bakarak baş dönmesi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabileceğinden dolayı, böyle bir durumda vakit kaybetmeden derhal bir hekime Başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*