Ana Sayfa / Genel Sağlık / Orta Kulak Problemleri ve Baş Dönmesi

Orta Kulak Problemleri ve Baş Dönmesi

Değerlendir

Pek çoğumuz baş dönmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığımız durumlarda ciddi bir panik durumu yaşarız. Bu durumun neden kaynaklandığı konusunda tam anlamı ile bilgi edinmemiz son derece zordur.

Baş dönmesi rahatsızlıkları farklı durumlardan kaynaklanan sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir durum olup, bu durumun nörolojik kaynaklı mı yoksa orta kulaktan kaynaklanan bir sorun mu olduğunu ancak doktora başvurarak gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra anlayabiliriz.

Orta kulak bölgesinde yer alan salyangoz ve denge kristalleri herhangi bir nedene bağlı olarak etkilendiği zaman, bu etkilenmenin bir neticesi olarak hastaya yan tesir şeklinde baş dönmesine sebep olan sonuçlara neden olabilir ve hatta menier adı verilen hastalık belirtileri de kendini gösterebilir. Bu da kişinin denge problemleri yaşamasına neden olabilirken, alınacak uzun süreli tedavileri gerektirebilen bazı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına da yol açabilmektedir.

Vakit Kaybetmeden Doktora Başvurun

Tüm bunlara bakarak baş dönmesi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabileceğinden dolayı, böyle bir durumda vakit kaybetmeden derhal bir hekime Başvurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Palyatif (Hafifletici) Bakım Hakkında başlıklı makalemizde Palyatif (Hafifletici) Bakım, Palyatif (Hafifletici) Bakım Nasıl Yapılır? ve Palyatif (Hafifletici) Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc