Loading...
Arama

Ofis Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenler sadece beslenme değildir. Sağlıklı yaşamak için birçok unsurun bir arada olması gerekir. Bu hususlar çok değişik olmak ile beraber biz ofis sağlığı ile ilgili bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Ofisler evden sonra en fazla vakit geçirdiğimiz yerler olduğundan burada ki sağlık koşulları sağlığımız için çok önem taşır. Ofisler her türlü hijyen ve temizliğe önem vermek durumundadır. Temizlik ve hijyen için standartlara uygun temizlik malzemesi kullanmamız da çok önem taşır. Sağlık hepimiz için en önemli zenginlik olduğundan ofisimiz hijyen ortamına çok dikkat ediniz.

Ofis içinde kağıt havlular kullanmak başkalarının taşıdığı mikropları almamak için de çok önemlidir. Bildiğimiz bez havlular kullanılır ise herkesin kullanmış olduğu havluyu biz de kullanmış olacak ve dolayısı ile mikrop kapmaya açık hale geleceğiz. Bunun yanında ofis mutfağı sürekli temizlenmeli ve herkesin buraya girmesi önlenmelidir. Ofis içinde yemek yapılıyor ise buranın temiz ve hijyen tutulması için her türlü tedbirlerin alınmasını sağlayın. Ofis içinde yapılan yemeklerin günlük olması da sağlığınız açısından çok değerlidir.

Ofis sağlığında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise tuvalet temizliği olmalıdır. Ofis gün içinde sayısız defa ve çok kinin kullandığı bir ortak alan olduğundan bu konuda temizlik görevlilerinin bu temizliğe gereken önemi verip vermediğini kontrol ediniz. Ofis masa ve sandalyelerinin de mikrop öldürücü deterjanlar ile temizlenmesini sağlayınız. Unutmayınız ki temizlik görevlisi kendine ne malzeme verilir ise onu ile işini görecektir.

Bu neden ile malzeme seçiminde müdahil olmalısınız. Her türlü temizlik malzemesinin standartlara uygun malzemeden olmasını sağlayınız. Deterjanlar merdiven altı diye tabir edilen yerlerden alınır ise sağlık açısından risk taşıdığınızı da unutmamalısınız. Sağlık için ofis ortamı bu nedenlerle çok önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*