Ana Sayfa / Genel Sağlık / Nikotin Bağımlılığını Yenme

Nikotin Bağımlılığını Yenme

Değerlendir

Herkesin sigara ve tütün ürünlerini bırakmak için bir sebebi ya da sebepleri olmalı. Çocuk varsa onlar düşünülmeli, hastalığı varsa ilerlemesi engellenmeli ve bunun gibi sebepler artırılabilir. Pasif içicilik bilindiği gibi sigara dumanına maruz kalmaktır. Bu da en az içmek kadar sakıncalıdır. Uzun vadede başarılı ve kesin sonuç için bunlar göz önüne alınmalıdır. Hedef tarih seçin ve tarihe kadar azaltın o tarihte de dönüşü olmadan bırakın. Planı ertelemeyin o zaman bırakamazsınız. Bu hafta içinde tüketilen nikotin miktarını azaltın. Hedefinizi arkadaşlarınızla paylaşın.

Bağımlı arkadaşlarınızla birlikte bu kararı alın birlikte planı gerçekleştirmek size güç verecektir. Aksi halde yanınızda içenler oldukça hatırlayacak ve isteyeceksiniz. İş yerinde ne kadar içtiğinizi not alın. Nikotin bandı ve sakız da bırakmada yardımcıdır. Tütün çiğnenir ya da elektronik sigara tercih edilir. Bağımlılığı yenmek için tetikleyiciler uzak tutulmalıdır.ilk temiz gününüzde normal rutininizi değiştirin. Tamamen yeni bir hayata adım attınız.

Sağlıklı ve dengeli bir kahvaltı yapın. Sağlıklı beslenin, açık havada yürüyüş yapın, dolaşın gezin ve eğlenin. Ilık bir duş alın köpeğiniz varsa yürüyüşe çıkın. Yeni şeyler deneyin ve aklınızı meşgul edin. Bu da sigarayı bırakmada yardımcı ve etkilidir. Bir kursa yazılabilirsiniz, yeni kişilerle tanışabilir, keşif gezilerine turlara katılabilirsiniz. Müzik, dans, yoga, tiyatro, video oyunları oynamak, hayvan barınaklarını ziyaret etmek gibi akıl dağıtan değişik aktivilere katılın. Sigara içmenin yasak olduğu kafelere gidin. Duygularınızı yazın günlük tutun. Değişimlerinizi okuyun ve yazın bundan da güç alırsınız.

Her nikotinsiz geçen gün için kendinizi ödüllendirin. Bir kavanoz dolusu parayı böylece biriktirebilirsiniz. Yazın istediğiniz tatile de gidersiniz. Sigaraya verdiğiniz parayı kutuya atın, sonunda ya tatil ya da masaj ve spor seçimini yapın. Sigara bağımlılığını yaratan nikotin sigara dumanıyla vücuda alınan 4000 kimyasal maddeden biridir ve bu maddeler içinde beyne etkisi en belirgin olanıdır. Her sigara ile vücuda 1-2 miligram nikotin alınır. Nikotin solunduktan 10 saniye sonra beyne ulaşır. Sigarayı bırakmak daha uzun yaşama şansınızı büyük ölçüde artırmak için yapabileceğiniz tek şeydir.

Bir önceki yazımız olan Kansızlık İçin Doğal Çözümler ve Öneriler başlıklı makalemizde Kansızlık İçin, Kansızlık İçin Bitkiler ve Kansızlık İçin Doğal Öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc