Loading...
Arama

Neden Kaşınıyoruz? Kaşınma Nedenleri

Kaşınma durumu bazen hiç beklenmedik bir anda olabiliyor.

Bilim adamları bu keşiflerinin cilt problemleri için daha etkili tedavi yöntemlerinin bulunmasına yardımcı olması beklentisi vardır. Science dergisinde yayımlanan araştırmanın sonucuna göre, fareker üstünde yapılan deneyler, bu canlıların sadece kaşınma hissini ileten sinir hücreleri olduğunu göstermiştir.

St. Louis’te bulunan Washington Üniversites ive Çin’in Pekin Üniversite’sinden yapılan araştırmalar sonucunda, kaşıntı sinir hücrelerini öldürüp, kaşınmayan fareleri üretti.

Milliyet gazetesinde bulunan bir habere göre, araştırmayı yürütmekte olan ekibin başında Washington Üniversitesinde Zhou Feng Çen’nin yapmış olduğu açıklamada, bu buluşun tedavi yöntemi yönünden fazla önemli etkilerinin olabileceğini söyledi. Belli sinir hücrelerinin, acı değil, kaşıntı hissi için önemli olduğunu gösterdiğini anlatan Zhou, bu hücrelerin, gelecek zamanda kaşıntı tedavisinde kullanılabilecek pek çok reseptör yada molekül içerebileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*