Loading...
Arama

Mate Çayı ile Zayıflama ve Kilo Verme

Mate çayı kişiyi zinde ve canlı tutması ile ünlüdür. Verdiği enerji sayesinde gün içerisinde yapılan hiçbir aktivite yorucu gelmez ve halsizlik hissettirmez. Mate çayının en güzel özelliklerinden birisi de vücuttaki yağ emilimini engellemesi ve bu özelliği sayesinde yağların da yakılmasına yardımcı olmasıdır. Uyarıcı ve enerji verici yapısı sayesinde kahve ile çok benzeşirler. Güney Amerika yerlileri tarafından keşfedildikten sonra asırlardır obezite tedavisinde kullanılmış olan mate çayı, kahve ile benzeşmesine rağmen kafein içermediği için bünyeye zarar vermez.

Mate bitkisinin adı Avrupa ülkelerinde yeşil altın olarak bilinir. Paraguay yağmur ormanlarında ise doğal olarak yetiştiği için Paraguay çayı da denilmektedir. Yapılan araştırmalarda 45 gün sadece mate çayı içerek 5 kilo veren obezite hastalarına rastlanmıştır.

İçeriğinde 196 adet etkin madde bulunan mate çayı, bu özellikler ile yeşil çaya da çok benzemektedir. Bilinen hiçbir yan etkisi bulunmayan çayı sadece hamileler içmemelidir. Günde 3 fincan içmenin hiçbir sakıncası olmayan mate çayı içinde; A, C, E, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile klorofil, kalsiyum, manganez, demir, selenyum, potasyum, magnezyum, fosfor ve protein yapıtaşı olan 15 farklı amino asit türü bulunduruyor. Aynı zamanda da çok güçlü bir antioksidan olan bitki yeşil çay, biberiye, funda ve bilye kekik gibi bitkiler ile karıştırılıp günde 2 – 3 fincan tüketilirse mucize şekilde kilo verdiriyor.

Mate çayı hazırlamak için 1 litre kaynamış suyu cam bir şişeye boşaltın. Üzerine bir çay kaşığı mate yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı biberiye ve 1 çay kaşığı funda yaprağı atın. 10 dakika dinlendikten sonra ilk bardağı içmeye başlayabilirsiniz. Gün içinde geri kalan çayı da içerseniz yeterli olacaktır. Düzenli kullananlar müthiş sonuçlar aldığı mate çayı sizi de çok memnun edecek.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*