Ana Sayfa / Cilt Sağlığı / Maskeden Sonra Yüzüm Kızardı

Maskeden Sonra Yüzüm Kızardı

Değerlendir

Cilt sağlığı ile ilgili en çok aldığımız ve en çok gördüğümüz problemlerden birisi maske uygulamasından sonra maske uygulanan bölgede veya çevresinde kızarıklık meydana gelmesi ve yanma hissinin oluşmasıdır. Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak maske uygulamadan önce maskenin güvenilir olduğuna dikkat edin. Hazır maske ise izinleri mevcut mudur? Son kullanma tarihi uygun mudur? Gibi konuları irdeleyin. Eğer evde yapılacak ve kendinizin hazırlayacağı bir maske ise de maske tarifinin doğru olduğuna ve bir uzman tarafından önerilmiş olduğuna dikkat edin. Bunlar maske kullanımından önce mutlaka kontrol etmeniz ve dikkat etmeniz gereken hususlardır.

Maske sonrası oluşabilecek problemleri minimum seviyede tutmak için maskenin güvenilir olması şarttır. Bu nedenle ürün alırken bilindik, onaylı ürünleri tercih ediniz. Piyasa da çok fazla sayıda kaçak ürün görmeniz mümkündür. Bu ürünler kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, kabarıklık gibi belirtilere neden olabilir. Hatta bunlar dışında daha ciddi problemlere de neden olabilir. Bu nedenle ürün seçiminde çok dikkatli olmanız gerekir.

Eğer evde hazırlanan bir maske ise maske hazırlamada kullanılan maddelerin doğru ve güvenilir olduğuna dikkat edin. Güvenli malzemeleri kullanarak maskenizi hazırlayın. Tabi ki bunun yanında önemli bir diğer hususta maske tarifidir. Bu tarifi nereden aldığınız ve kim tarafından önerildiği de önemlidir. Uzman kişiler tarafından önerilen ve denemeleri yapılmış cilt maskelerini kullanmak çeşitli yan etkileri ve problemleri en aza indirecektir.

Cilde maske uyguladıktan sonra yüzde meydana gelen kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi, kabarma gibi belirtilerin en büyük nedeni alerjidir. Cildiniz o maske içerisinde bulunan bir maddeye karşı alerji göstermiş olabilir. Bunun yanında son kullanma tarihi geçmiş maskeler, uygun olmayan bir şekilde hazırlanmış maskelerde bu tür problemlere sebep olabilir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınız ilk yapmanız gereken bol su ile maske uygulanan bölgeyi çok iyi bir şekilde yıkamanızdır. Yıkadıktan sonra bir süre bekleyip izlemekte fayda vardır. Eğer ilerleme söz konusu ise mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Eğer bir gerileme söz konusu ise herhangi birşey yapmaya gerek yoktur. Fakat o tarz maskeyi bir daha kullanmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Akne (Ergenlik Sivilcesi) Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde Ergenlik Sivilcesi Nasıl Geçer, Sivilce Geçirme Yolları ve Sivilce Giderme Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Vitiligo Hastaları İçin Sarımsak Kürü

Değerlendir Vitiligo hastalığına yakalananlar tedavi için farklı yöntemler kullanabilmektedir. Günümüzde ilaç tedavisinin yanında birçok teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc