Ana Sayfa / Genel Sağlık / Magnezyum Eksikliğinin 6 Önemli Belirtisi

Magnezyum Eksikliğinin 6 Önemli Belirtisi

Değerlendir

Magnezyum deyip geçmemek lazım, söz konusu magnezyum eğer vücutta eksik yer alıyor ise, sağlıkta ciddi sorunlar oluşabiliyor. Birçok insan bu durumun farkına kısa sürede varamaz ve vücutta yaşanan sağlık sorunlarından bihaber olur. Peki, magnezyum eksikliği nasıl belli olur? İşte, magnezyum eksikliğinin 6 önemli belirtisi…

Yorgunluk

Şüphesiz, aşırı yorgun olmak doğal bir durum değildir. Her birimiz gün içinde belirli işlere ve faaliyetlere göre yorulmaktayız. Uzmanlara göre, uzun vadeli ve sürekli yorgunluk vücutta magnezyum eksikliğinin en önemli delillerindendir. Eğer yeterince vücuda magnezyum girişi olmazsa, o zaman bu yorgunluk vücuttan çıkmaz. Enerjiyi geri yüklemek için magnezyum almak gerekir.

Kas Spazmları

Kas spazmları, şiddetli ağrılardır. Bu ağrıları kontrol etmek mümkün değildir. Kas spazmları da magnezyum eksikliğinin en önemli belirtilerinden biri olarak bilinmektedir.

Aritmi

Magnezyum kalp sağlığında büyük rol oynamaktadır. Bu madde vücudumuzda yer almaz ise, vücudun en önemli kası olan kalbe olumsuz etki bırakır. Aritmi kalp darbelerinin düzensiz atmasıdır. Magnezyum, kalp atışlarının normal şekilde yani düzenli bir biçimde olmasını sağlar.

Baş Dönmesi

Eğer vücudumuzda magnezyum eksikliği varsa, o zaman baş dönmesi uzun süreli olur. Tüm gün boyunca sizi rahatsız eder.

Kimlik Değişkenliği

Şaşırtıcı görünse de, kişilikte olan ani değişiklikler de magnezyumun vücutta yeteri kadar yer almamasından kaynaklanabilmektedir. Kışkırtıcı olmak, heyecanlanmak gibi.

Depresyon

Her birimiz hayatta zorlukla karşılaştığımız bazı zamanlarda depresyona düşüyoruz. Fakat sürekli depresyon halinde olmak magnezyumun eksikliğinden kaynaklı olabilir. Eğer sürekli olarak tedirgin ve heyecan içindeyseniz, demek ki böyle bir sorununuz vardır.

Bir önceki yazımız olan Koltuk Altında Şişlik ve Kitle Nedenleri başlıklı makalemizde Koltuk Altında Kitle, Koltuk Altında Kitle Neden Olur ve Koltuk Altında Küçük Şişkinlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc