Loading...
Arama

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Bakım

Kuru ve yıpranmış saçlarınız için doğal saç bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz. Pahalı kozmetik ürünler yerine doğal maskeleri kullanarak cildinizi tahriş edebilecek kimyasallardan da uzak durmuş olursunuz.

Kuru saçlar için tercih edilen maskeler arasında yumurta maskesi, hindistan cevizi maskesi gibi maskeler yer almaktadır. Bazı doğal yağlar da yıpranmış saçların onarılması için maskelerde yer alır. Düzenli olarak kullanıldığında doğal saç bakım maskeleri faydalarını göstermektedir.

Hindistan Cevizi Maskesi Tarifi

Baharat satıcılarından temin edebileğiniz Hindistan cevizi kremini saç derisi ve saç tellerine masaj yaparak sürün. Kremi saçlarınıza iyice yedirdikten sonra sıcak bir havluyu başınıza sarıp 1-1.30 saat kadar bu şekilde bekletip ardından şampuanla yıkanıp temizlenin.

Yumurta Maskesi Tarifi

2 adet yumurtayı kırıp 2 yemek kaşığı su ilave edin ve çırparak hazırlamış olduğunuz karışımı temiz ve nemli saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra şampuan kullanarak temizlenin.

Muz Maskesi Tarifi

Yıpranmış ve kuru saçlara bakım yapabilmek için kullanabileceğiniz, hazırlaması en basit ve kolay tariflerden biridir. 1 adet muzu kaşıkla iyice ezin ve 1 adet yumurta, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı süt, 5 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edip iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi saçlarınıza sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı şampuanla yıkayıp temizleyin.

Yoğurt Maskesi

Bir adet yumurtanın akını köpürene kadar iyice çırpın 6 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak saç ve saç derisine yedirin ve yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkayıp temizleyin.

Zeytinyağı Maskesi

2 adet yumurta ile 5 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saçlarınıza bu karışımı masaj yaparak sürün. Bone veya benzeri bişey takıp 30 dakika bu şekilde bekleyin. Sürenin sonunda şampuanla yıkayıp temizleyin.

Kekik Maskesi Tarifi

7 yemek kaşığı kuru kekiği 2 bardak suda 10 dakika kaynatın. Karışım soğuduktan sonra saçlarınıza sürün. Saçlarınızın diplerine kadar karışımın geldiğinde emin olun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*