Loading...
Arama

Küf Kokusu Nasıl Önlenir? Neler Yapabiliriz?

Bir çok evin en temel problemleri arasında yer alır küf kokusu. Hele birde aşırı ıslak bir yer içerisinde bulunuyor ise eviniz nem nedeni ile küf sorunu çok daha fazla yaşanır. Peki, bu sorunu giderme aşamasında neler yapılabilir? Küf kokusunu önleme konusunda doğru adımlar neler olabilir? Eğer, astım ve bronşit gibi bir sağlık sorununa sahip olan kişiler var ise evde küf kokusu çok daha ciddi sorunlara neden olacaktır.

Küf Kokusu Nasıl Çıkar?

Kahve telvesi ve toz hardal ciddi anlamda küf kokusunu giderme aşamasında tercih edilmesi mümkün en etkili yollardan biri olmaktadır. Tencere ve tabak gibi unsurlarda bu iki temel maddeyi kullanarak küf kokusunu çıkar imkânına sahip olabilirsiniz. Bu yöntemlerin yanı sıra gün içerisinde en az 2 kez eşyalarınızı havalandırmanız çok önemlidir. Bu sayede, küf kokusuna ve küflenme sorununa karşı biraz daha etkileyici bir çözüm bulma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca, eşyaların yer aldığı konuma bakan tüm camları açarak ceryan yapmanız da gene küfü önleme aşamasında oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Başlıca Küf Kokusu Zararları

  • Astım ve bronşit gibi hastalıkların oluşmasında, tetiklenmesinde rol oynar,
  • Ev içerisinde kötü ve boğucu bir havanın oluşmasına neden olur,
  • Bakterilerin oluşmasına sebebiyet verir,
  • Nefes darlığı sorunlarına yol açar,
  • Eşyaların ciddi anlamda zarar görmesine sebebiyet verir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*