Loading...
Arama

Koltuk Altını Beyazlatmak İçin Maske

Koltuk altı çeşitli nedenler ile kararabilmektedir. Bunun en büyük nedeni o bölgede ölü hücrelerin birikmesidir. Özellikle yaz aylarında kadınlar bu bölgedeki kararmadan şikayetçi olmakta ve çeşitli yöntemler ile koltuk altını beyazlatmaya çalışmaktadır. Bizde bu konuda sizlere örnek bir uygulama vereceğiz. Verdiğimiz tarifi uygulayarak koltuk altı bölgenizdeki karamadan kurtulabilir, beyaz ve daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Malzemeler

Kavrulmuş Şeker: Şeker cilt üzerine çeşitli etkilere sahiptir, peeling etkisi yapar ve bölgedeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Limon: Limon ciltte renk açıcı özelliğe sahiptir, bunun yanında antiseptik ve antibakteriyel özellikleri de vardır.

Patates: Patateste yine cildin renginde açılmaya sebep olur.

Hazırlanışı

Malzemelerimiz yukarıda saydığımız; kavrulmuş şeker, limon ve patatestir. İlk olarak 1 adet patatesi kabuğu ile beraber rendeleyin ve bu rendelenmiş patatesten 2 yemek kaşığı alın. Limonu sıkın ve üzerine 2 yemek kaşığı kadar limon ilave edin. Son olarak 1 yemek kaşığı kavrulmuş şekeri de ilave edin ve hepsini birlikte karıştırın.

Hazırlamış olduğumuz maskeyi koltuk altınızda şikayetçi olduğunuz bölgelere iyi bir şekilde sürün. Karışımı sürdükten sonra 20-25 dakika kadar karışımın cilde iyi bir şekilde etki etmesi için bekleyin. Süre sonunda bölgeyi yıkayarak durulayabilirsiniz. Maskeyi 10-15 gün ara ile tekrarlayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*