Ana Sayfa / Bitkisel Çaylar / Kiraz Saplı Zayıflama Çayı

Kiraz Saplı Zayıflama Çayı

Değerlendir

Zayıflamak isteyenlerin sıkça kullandığı kiraz sapı çayı, zayıflatıcı etkisinin yanı sıra vücut için de pek çok faydayı bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle iyi bir idrar söktürücü olması sayesinde kilo vermeye büyük oranda yardımcı olan kiraz sapı çayı, eski dönemlerden beridir kullanılmakta olan şifalı bir çay niteliği taşımaktadır.

Kiraz sapı çayını hazırlamak için ortalama yarım litre su kaynatılır. Birkaç dakika bekletilen suya yaklaşık 25 – 30 gr kurutulmuş kiraz sapı ilave edilir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Bu çaydan en iyi etkinin alınabilmesi için günde 3 kez, yemeklerden önce 1 fincan tüketilmesi gerekmektedir.

Kiraz sapı çayının en bilinen faydası, biraz önce de bahsedildiği gibi zayıflama üzerine olmaktadır. Bu çay, metabolizmanı hızlanmasına yardımcıdır. İdrar söktürücü özelliği ile vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlar ve ödem oluşmasını önler. Zayıflamaya yönelik diyet programlarıyla beraber uygulandığında oldukça büyük etki sağlamaktadır.

Vücudun fazla su tutmasını önleyen kiraz sapı çayı, bu sayede vücuttaki şişkinliği önler. Üre ve ürik asit atımını sağlayarak, böbreklerin temizlenmesine ve daha etkin çalışmasına yardımcı olan kiraz sapı çayı, böbrekteki taş ve kum oluşumun da önleyici etkiye sahiptir.

Kiraz sapı çayının bir diğer faydası da idrar yoları enfeksiyonları ve sistite karşı fayda sağlamasıdır. Menopoz dönemindeki şikâyetlerin azalmasında da etkisi olan bu çay, ayrıca yüksek tansiyonu dengelemeye de yardımcı olmaktadır. Ek olarak, kiraz sapı çayının kalp ve damar sistemi üzerinde de koruyucu bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pelin Otu Çayı Tarifi ve Faydaları başlıklı makalemizde Pelin Otu Çayı, Pelin Otu Çayı Faydaları ve Pelin Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Sakinleştirici Özelliği Bulunan Bitki Çayları

Değerlendir Günlük yaşantıda, olağan birçok olay başımıza gelmektedir. Bu olaylar sonucunda sinirlerimiz gerilebilir, stres yapabilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc