Loading...
Arama

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği ameliyatları hastane ortamında lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi operasyonlardır. Bu operasyonlar çocukluk yaşlardaki hastalarda genel anestezi altında yapılırken yetişkin bireylerde ise lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Çocukluk yaşlardaki hastalarda bu ameliyatın lokal anestezi altında yapılmamasının nedeni hem çocukların psikolojik olarak bu durumdan etkilenmemesi hem de ameliyat sırasında huzursuz olarak rahat durmayacakları nedenleri ile genel anestezi yani uyutularak yapılması normal olarak kabul edilir.

Kulak estetik ameliyatları kulak arkasından yapılan kesi işlemleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası kesi izleri ile karşılaşılmamaktadır. Kulak estetiği ameliyatları yaklaşık olarak 1-2 saat arasında süren estetik ameliyatlardır. Kulak estetiği ameliyatları sırasında gelişmemiş olan kulak kıvrımları dikiş yöntemi ile sağlanır. Saçlı deri bölgesi ile arasındaki açı kapatılarak kulakların olması gereken yere çekilmesi sağlanır. Kulak estetiği ameliyatlarında eriyen dikiş uygulaması kullanıldığından dolayı estetik ameliyat sonrasında estetik cerrahlar dikiş almak zorunda kalmıyor. Hasta ameliyat sonrasında daha rahat bir dönem geçiriyorlar.

Lokal anestezi altında yapılan kulak estetiği ameliyatlarında hasta kendisini ameliyat esnasında aynadan görebilir. Hastanın ve doktorun ortaklaşa kararı ile kulaklar olması gereken bölgeye getiriliyor. Bu esnada hastanın da onayı alınmış oluyor.

Kulak estetiği ameliyatları sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olabiliyorsunuz. Ameliyat gecesi bir miktar ağrı hissetmeniz normaldir. Alınacak basit ağrı kesici ilaçlarla bu durumu yatıştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*