Ana Sayfa / Estetik ve Güzellik / Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Değerlendir

Kulak estetiği ameliyatları hastane ortamında lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi operasyonlardır. Bu operasyonlar çocukluk yaşlardaki hastalarda genel anestezi altında yapılırken yetişkin bireylerde ise lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Çocukluk yaşlardaki hastalarda bu ameliyatın lokal anestezi altında yapılmamasının nedeni hem çocukların psikolojik olarak bu durumdan etkilenmemesi hem de ameliyat sırasında huzursuz olarak rahat durmayacakları nedenleri ile genel anestezi yani uyutularak yapılması normal olarak kabul edilir.

Kulak estetik ameliyatları kulak arkasından yapılan kesi işlemleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası kesi izleri ile karşılaşılmamaktadır. Kulak estetiği ameliyatları yaklaşık olarak 1-2 saat arasında süren estetik ameliyatlardır. Kulak estetiği ameliyatları sırasında gelişmemiş olan kulak kıvrımları dikiş yöntemi ile sağlanır. Saçlı deri bölgesi ile arasındaki açı kapatılarak kulakların olması gereken yere çekilmesi sağlanır. Kulak estetiği ameliyatlarında eriyen dikiş uygulaması kullanıldığından dolayı estetik ameliyat sonrasında estetik cerrahlar dikiş almak zorunda kalmıyor. Hasta ameliyat sonrasında daha rahat bir dönem geçiriyorlar.

Lokal anestezi altında yapılan kulak estetiği ameliyatlarında hasta kendisini ameliyat esnasında aynadan görebilir. Hastanın ve doktorun ortaklaşa kararı ile kulaklar olması gereken bölgeye getiriliyor. Bu esnada hastanın da onayı alınmış oluyor.

Kulak estetiği ameliyatları sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olabiliyorsunuz. Ameliyat gecesi bir miktar ağrı hissetmeniz normaldir. Alınacak basit ağrı kesici ilaçlarla bu durumu yatıştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göğüs (Meme) Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası başlıklı makalemizde Göğüs (Meme) Küçültme Ameliyatı Fiyatları, Göğüs (Meme) Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği

Değerlendir Genellikle bayanların başvurduğu estetik ameliyatların bir kısmı da göz çevresinde yapılır. Yapılan ameliyatın genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc