Loading...
Arama

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Öncesi

Kepçe kulak estetiği ameliyatı öncesinde doktor seçimi oldukça önemlidir. Bu konuda uzman bir doktora başvurmanız ve ameliyatınızı bu konuda uzmanlaşmış bir doktorun yapması ameliyat sonrası alınacak olan sonucu da etkileyecektir. Türkiye de yapılan kulak estetik ameliyatları oldukça başarılı sonuçlar veren bir operasyondur. Doktorunuz ameliyat öncesinde sizleri tedavi edecek ve gerekli ameliyat planlamasını çıkaracaktır. Ameliyat öncesinde bazı uzman doktorlar hastanın bir kaç açıdan kulak fotoğraflarını çekerek ameliyat sonrası tasarımlarını yapmakta ve hasta bilgisayar ortamında öncesi ve sonrası kulak resimlerini görebilmektedirler.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası

Kepçe kulak estetiği ameliyatı sonrasında hastaya özel bir kulak bandajı takılır. Bu bandajı doktorunuz sizden 3 gün boyunca takmanızı ve bandajı korumanızı isteyecektir. Daha sonraki günlerde yapılacak olan muayene sırasında doktorunuz tarafından bu bandajlar çıkarılacak muayene sonrasında duş alıp alamayacağınızı doktorunuza danışın büyük ihtimalle bandajlarınızın alındığı gün banyo yapabilirsiniz.

Kepçe kulak estetiği ameliyatları sonrasında kulak bölgesinde bir miktar şişlikler ve morarmalar görülebilir. Bunları normal olarak kabul edeceksiniz. Bir haftaya kadar ameliyat bölgesi iyileşmeye ve morarmalar kaybolmaya başlayacaklardır.

Kulak estetik ameliyatları sonrasında yaklaşık olarak 3-4 ay boyunca kulak çekme kulak bölgesine zarar verme gibi dış etkenlerden kesinlikle sakınılması gerekmektedir. Kulağa dış etkenlerden dolayı gelebilecek bir darbe kulak bölgesindeki dikişlerin yırtılmasına neden olabilecektir. Buradaki dikişlerin yırtılması kulağın yeniden eski haline gelmesine neden olur.. Bu durumu düzeltmek için ise hasta yeniden ameliyata alınması gerekecektir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*