Loading...
Arama

Kaş Seğirmesi Nedenleri

İnsanlarda en çok seğirme görülen yerlerden birisi de kaşlardır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak kaşlarda seğirmeler şekillenebilmektedir. Bazen basit nedenlerden dolayı bu olay şekillenirken bazen ciddi problemlerin habercisi olabilir. Birçok kişi bu durum ile karşı karşıya kaldıklarında endişeye kapılır ve panik yapar. Fakat buna gerek yoktur. Öncelikli olarak sebebi belirlemek gerekir. Kaş seğirmesinin başlıca nedeni strestir. Eğer stresli günler yaşıyorsanız, bir stres durumu söz konusu ise böyle bir semptom ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sinirler stres şekillendiğinde kasılmaya başlar. Bu kasılmalar neticesinde kişide bazı noktalarsa seğirmeler yani kas titremeleri görülebilir. Bazen kollarsa, bazen bacaklarda, bazense kaşlarda bu seğirme görülür. Stres ile beraber yorgunlukta seğirmeye neden olan bir diğer faktördür. Aşırı yorgunluk, sıkıntıda seğirmelere neden olabilmektedir. Bu özellikle kol ve bacaklarda görülse de bazen kaşlarda da görülebilmektedir. Yine uzun süre bası maşında oturanlarda da bu durum görülebilmektedir.

Kaşlarda meydana gelen seğirmelerin diğer nedenleri sayacak olursak; aşırı çay ve kahve tüketimi, uykusuzluk, vitamin ve mineral eksikliği, sağlıksız ve dengesiz beslenme bunlar arasında sayılabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*