Loading...
Arama

Karın Germe Ameliyatı ve Sonrasında Doğum

Karın germe operasyonu olabilmek için neler yapmak gerekir?

Karın germe operasyonu olabilmek için ilk olarak bir estetik uzmana danışmalıyız. Aklımıza gelen merak ettiğimiz soruları veya bu uygulamanın artıları ve eksilerini konuşmalıyız.

Herkes karın germe ameliyatı olabilir mi?

Herkes karın germe operasyonu olabilir mi? Elbette ki hayır. Bu operasyonu yaptırabilmek için, karın bölgenizin sarkmış ve gevşemiş olması gerekiyor. Bununla beraber hastada karın bölgesinde çatlaklar doğum yapmış olan hastalarda karın bölgesinde gevşemeler oluşmuşsa bu uygulama için ideal adaylardır.

Karın germe ameliyatı yapan bayan hastalar tekrar doğum yapabilir mi?

Karın germe estetik ameliyatı yapan bayan hastalar aradan 1 yıl geçmeden doğum yapmaları sıkıntılı olur. Bu operasyonu geçiren bayan hastalarımız tekrar doğum yapacaklarsa, doğum süresince alabilecekleri maksimum kilo miktarı 9-11 kg olması gerekli. Eğer daha fazla kilo alırsa (20-30 kg) karın bölgesinde yeniden deformeler oluşabilir. Yani çatlaklar, sarkmalar ve gevşemeler meydana gelebilir. Hasta fazla kilo almazsa herhangi bir deforme oluşmaz.

Karın germe olan bir kişi tekrar doğum yapabilir, fakat bu bu doğumu yapabilmesi için karın germe uygulamasının üzerinden 1 yıl geçmesi gerekir. Birinci şart budur. İkincisi ise normal doğum sırasında 9-10 kilo almak yeterlidir, ancak kişi 15-20-30 kilo alıp doğumu gerçekleştirirse tabi ki karnı deforme olmuştur.

Eğer hastamız tekrar doğum yapacaksa bu doğum esnasında alacağı kilo maksimum 10 kilodur. Şayet bunun üzerine çıkarsa karnında tekrar deforme olacağını tekrar gevşeme, çatlaklıklar olacağı söz konusu olabilir ancak söz konusu kilonun üzerine çıkmazsa ameliyatından herhangi zarar görmez ve isteyen kişi karın germe ameliyatından sonra tekrar doğum yapabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*