Loading...
Arama

Karbonat İle Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Diş beyazlatmak için uğraşıyorsanız ve yine de sararmış dişlerle karşı karşıya kalıyorsanız bu yazıya göz atmalısınız. Karbonat tozu dişlerinizin üzerinde bulunan sarılaşmış tabakayı beyazlaştırır.

Bir çay kaşığı karbonat tozu, yarım limon ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile dişlerinizi kolayca beyazlatabilirsiniz. Önce yarım limonun suyunu çıkarın. Ardından bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı karbonatı limon suyunun üzerine ekleyin. Karbonatın limon ile karışımı sonucunda hafif bir köpürmeyle karşı karşıya kalacaksınız. Diş fırçanızı bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Olabildiğince hazırladığınız karışımı diş etlerinizden uzak tutun. Fırçalamadan sonra ağzınızda karbonat izi kalmayacak şekilde bol su ile ağzınızı temizleyin. Yedi gün boyunca bunu uygulamanız dişlerinizin beyazlamasını sağlayacaktır.

Bir diğer karbonatla diş beyazlatma yöntemimiz daha vardır. Bu yöntemin içinde çilekte bulunur. Avcunuzu dolduracak kadar çileği ezerek püre haline getirin. Ardından yarım çay kaşığı karbonat tozuyla karıştırın. Yine diş fırçası yardımıyla karışımı dişlerinize sürerek dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi ayda iki defa uygulamanız yeterlidir.
Düzenli olarak bu işlemleri yaptığınızda ve daha sonraki zamanlarda ağız bakımınızı önemsediğinizde dişlerinizin beyaz olarak kaldığını göreceksiniz.

virüs programı satın al

One Reply to “Karbonat İle Dişler Nasıl Beyazlatılır?”

  1. Ağız Kokusu Neden Olur? Nasıl Geçer? - HG Sağlık says: 02/02/2021 at 00:13

    […] Yetersiz diş bakımı: düzenli diş fırçalamayan ve diş ipi kullanmayan bireylerde, yiyecek parçacıkları ağızda kalıp kokuya neden olur. Bu şeklinde durumlarda, dişlerde renksiz ve yapışkan bir bakteri plağı doğar. Bakteri plağı temizlenmediği takdirde, diş etlerini tahriş edebilir ve sonucunda diş ve diş etlerinin arasında plak dolgulu cepler oluşturabilir (periodontitis). Dil ek olarak koku üreten bakterileri de hapsedebilir. Tertipli olarak temizlenmeyen yada uygun şekilde takılmayan protezler, kokuya niçin olan bakteri ve yemek parçacıklarını barındırabilir. […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*