Loading...
Arama

Karaciğer Yağlanması Nasıl Önlenir?

Vücudumuzdaki tüm hastalıkların ana kaynağı olarak karaciğer yağlanması gösterilir. Karaciğer yağlanması tüm hastalıkların başlangıcı olarak gösterildiği gibi tedavisi zor bir hastalıktır. Karaciğer yağlanması eğer başında yakalanır ise hekimler ilaç tedavisi ile bunu yenmeyi başarabilmektedir. Eğer başında yakalanmaz ve çok uzun süre sonra tespit edilir ise telafisi mümkün olmayan hastalıklara yakalanmak işten bile değildir.

Çok ileri seviye de yakalanmış olan karaciğer yağlanması siroz gibi öldürücü bir hastalığa neden olmuş olabilir. Bu neden ile sıklıkla karaciğer yağlanması ile ilgili tahliller yaptırmalıyız. Kan tahlili ile tespit edilen karaciğer yağlanması hemen kontrol altına alınabilir.

Karaciğer yağlanması öncelikle yanlış beslenme ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle de fazla alkol alımı bunu tetiklemektedir. Yine çok yağlı yiyecekler karaciğer yağlanmasını tetikleyici unsurlar olarak ortaya çıkar. Tüm bunların yanında gerekli gereksiz fala ilaç kullanımı da karaciğer yağlanmasını artırmaktadır. Karaciğer yağlanmasından kurtulmak için öncelikle yukarı da saydığımız nedenleri uygulamamalıyız. Bunun yanında maydanoz ve sebze ağırlıklı beslenerek karaciğerimizi güçlendirebiliriz.

Enginar gibi çok kuvvetli bir karaciğer dostundan faydalanmalıyız. Bunun yanında suyu da içilebilir özellik de olduğundan bunu uygulamanızı önereceğim. Maydanoz ve suyu ise tam bir karaciğer yağlanması düşmanı olduğundan bunu düzenli olarak kullanmanız karaciğer yağlanmasını durduracaktır. Hatta sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce içilecek bir bardak maydanoz suyu karaciğer yağlanmasını kesinlikle önleyecektir.

Karaciğer yağlanmasını azaltmak ve tedbir amaçlı olarak da olsa ilerlemesini sağlamak için uygulanacak olan maydanoz suyu kürü 21 gün aralar ile gerçekleştirilmelidir. İlk 21 gün aralıksız her sabah uygulama yapıldıktan sonra 5 gün ara verilmelidir. Sonra 21 gün daha uygulama deva ettirilmelidir. Bunu 3 kez tekrarlamanız durumunda karaciğer yağlanmasının önemli ölçüde azaldığını ve gerilediğini şaşkınlık ile gözlemleyeceksiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*