Loading...
Arama

İsveç Pazısı ve Faydaları

Özellikle magnezyum açısından oldukça zengin olan İsveç pazısının vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Vücudumuzda her an gerçekleşmekte olan kimyasal reaksiyonlar için gerekli olan enerjiyi karşılar, magnezyum ile vücudun mineral ihtiyacına katkıda bulunur. Bunun yanında iştah problemi yaşayanlar için iştah açıcı özelliği vardır. Vücudun direncini artırır ve kuvvet verir. İdrar söktürücü, kabızlık giderici, hazmı kolaylaştırıcı etkileri de vardır. Aynı zamanda idrar yollarında yanma problemine karşı da iyi gelir.

Tüm bunların yanında İsveç pazısı öksürüğe karşı da yararlıdır. Anemi problemi yaşayanlar içinde iyi bir besindir. Aynı zamanda hamile bayanların yemesinde doğacak bebek açısından faydası bulunmaktadır.

Tüm bu ve bunlara benzer bir.ok faydasına göz attığımızda ara sıra bu besini tüketmek faydalı olacaktır. Özellikle iştah problemi olanlar ve vücut direnci düşük olanlar için oldukça ideal bir besin kaynağıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*