Loading...
Arama

İp Atlayarak Kilo Verme

diyet

Zayıflamak isteyenler için kolay yöntemlerden birisi ip atlayarak zayıflamaktır. Bu yöntemin birçok avantajı vardır ve birçok kişide olumlu sonuçlar meydana getirmektedir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Bunun sonucunda ne elde edeceksiniz? Hemen bunlardan bahsedelim.

İp atlayarak zayıflamanın en büyük avantajları her yerde yapılabilir olması ve ucuz bir spor olmasıdır. Evinizde, bahçenizde veya iş yerinizde kısacası her yerde ip atlamanız mümkündür. Bu nedenle bunu her yerde uygulayabilirsiniz. Yine bedava bir spordur. Normal egzersiz yapsanız bunun için salonlara veya aletlere paralar bayılacaksanız; oysa bu sporda alacağınız basit bir ip ile rahatlıkla sporunuzu gerçekleştirerek kilo verebilirsiniz.

İp atlayarak kilo vermek için değişik hareketler ve ip atlama teknikleri mevcuttur. Bunlardan kısa kısa bahsedelim… Buna geçmeden önce genel olarak ip atlama tekniğini anlatalım. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizlerinizi çok hafif kırarak dengede durun. İpi etrafınızdan geçirin ve her ayağınıza yaklaştığında zıplayarak atlayın. Zıplarken çok havaya zıplamayın ve parmak uçlarınızı yere doğru döndürün. 10 set boyunca 20 kez zıplayın.

  1. Normal ip atlama pozisyonunda önce bir ayağınız ile daha sonra diğer ayağınız ile ipten atlayabilirsiniz. 2 dakika sonra ise iki ayağınız ile beraber ipten atlayınız.
  2. İlk olarak ipi önünüze seriniz. Daha sonra öne zıplayın ve parmak uçlarınızda dengede durmaya çalışın, daha sonra ise aynı şekilde arkaya zıplayın. Bu uygulamaya 2-4 dakika devam edin.
  3. İpi alın ve halter gibi eliniz ile yukarıda tutun. 2 dakika boyunca çömelip kalkın.

İp atlayarak zayıflayanlardan gelen yorumların birçoğu olumlu yönde. Zayıflama konusunda belki istedikleri kadar sonuç elde edemediklerini söylüyorlar ama sıkılaştırma ve forma sokma konusunda ip atlamaktan oldukça memnunlar.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*