Loading...
Arama

İbrahim Saraçoğlu Vitiligo İçin Öneriler ve Bitkisel Kür

Birçok hastalık ve problem için bitkisel ve doğal çözüm önerileri getiren İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastaları içinde farklı çözüm önerileri sunuyor. Halk arasında ala hastalığı olarakta bilinen ve deri üzerinde beyaz lekeler ile kendisini gösteren hastalık; kişiyi özellikle fiziksel görünüm anlamında rahatsız etmektedir. Bu problemden kurtulmak için farklı yöntemler olsada birçok kişi bitkisel yöntemleri tercih etmektedir. İbrahim Saraçoğlu bu hastalık için farklı öneriler ve bitkisel çözüm yollarını sizler için anlattı.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Vitiligo İçin Öneriler

Doktor İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastaları için farklı bitkisel yöntemlere geçmeden önce bazı uyarılarda bulunarak bu hastalığa sahip kişilerde hastalığın daha fazla ilerlemesini engellemenin önemine vurgu yaptı. Vitiligo hastalığında bilindiği gibi genetik faktörler önemli rol oynamaktadır. Bunun yanında bazı vitamin ve mineral eksiklikleri ile bağışıklık sisteminin çeşitli nedenler ile zayıflaması hastalığı tetiklemektedir. Yine güneş ışığı, sıcaklık, nem gibi dış faktörlerde hastalığın oluşumunda ve şiddetinde etkilidir. İbrahim Saraçoğlu özellikle yazın sıcak günlerde öğle saatlerinde direk güneş ışığı alan yerlerde bulunulmaması gerektiğini vitiligo hastalarına söylüyor. Ayrıca vitiligo hastalarını domates, patlıcan, kuru soğan ve bulgur tüketimi konusunda uyarıyor ve bu ürünleri en aza indirmelerini öneriyor.

Önemli noktalardan bir diğeri ise doktor kontrolünde hastalığın tedavi sürecinin ilerlemesi. Birçok kişi bitkisel ve doğal yöntemler ile çözüm arasada; aslında bu yöntemlerin normal tedaviye ek olarak destek amacı ile kullanılması çok daha doğru olacaktır. Bu nedenle vitiligo hastaları mutlaka hekim kontrolünden geçmeli ve testler sonucunda medikal tedaviye ek olarak doktor izni ile bu bitkisel yöntemleri uygulamalıdır.

İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Bitkisel Kür

Vitiligo hastaları medikal tedavilere ek olarak çeşitli bitkisel yöntemler uygulayabilirler. Doktor İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastaları için özellikle lavanta kürünü öneriyor. Lavanta kürü sayesinde vitiligo tedavisi hızlanıyor ve daha başarılı sonuçlar elde ediliyor. Kullanımı ise oldukça basit. İbrahim Saraçoğlu akşam yemeklerinden sonra hazırlanacak olan 1 çay bardağı lavanta kürünün 2-3 hafta boyunca her gün tüketilmesini öneriyor. 300 ml kaynayan suyun içerisine 4-5 gram lavanta atarak kısık ateşte 15 dakika daha kaynatın ve hemen ardından süzün. Sonrasında sıcak olarak tüketin. Aynı zamanda günlük taze olarak bunu hazırlayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*