Ana Sayfa / Genel Sağlık / Horlamayı Azaltan Ağız Egzersizleri

Horlamayı Azaltan Ağız Egzersizleri

Değerlendir

Horlama, ağızdan veya burundan alınan havanın kısıtlanması sonucu meydana çıkar. Bu kısıtlama havayı daha kuvvetli bir şekilde dışarı vermemizi gerektirir. Kişilerin ağız yapısı, şekli ve boyutu horlamayı etkileyen faktörlerdendir.

Ağız yapısını belirli egzersizlerle güçlendirmek, ağız içindeki titreşimleri azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu egzersizlerden bazıları şunlardır:

Çene Egzersizleri: Çenenizi dışarı doğru ittirin ve bu şekilde 5 saniye tutun. Daha sonra serbest bırakın ve bu hareketi her gün 5–10 kez tekrarlayın.

Üflemeli Çalgılar Çalma: Ağız, gırtlak ve alt damağınızı güçlendirmek için herhangi bir üflemeli bir çalgı çalabilirsiniz.

A-E-I-O-U Harflerini Söyleme: Sesli harfleri söylemek ağız bölgenizin açılmasına ve dolayısıyla da horlamayı azaltmanıza yardımcı olur.

Bu yöntemler, ağız ve gırtlak kaslarınızı güçlendirecek ve horlamayı azaltacak en iyi hareketlerdir. Şarkıcıların gırtlak kaslarını güçlendirmek için uyguladıkları bazı yöntemler de horlamayı büyük ölçüde azaltır.

Ayrıca bazı dil esnetme hareketleri de horlamayı azaltabilir. Dilinizi 2 saniye boyunca dışarı doğru esnetebilirsiniz. Dilinizi burnunuza ve çenenize değdirmeye çalışın. Bu egzersizi her gün 10 kez yapın.

Yukarıda bahsedilen egzersizleri horlamanızı azaltmak için düzenli olarak uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Kawasaki Hastalığında Tanı Kriterleri başlıklı makalemizde Çocuklarda Kawasaki Hastalığı, Kawasaki Hastalığı ve Kawasaki Hastalığı Belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc