Loading...
Arama

Horlamayı Azaltan Ağız Egzersizleri

Horlama, ağızdan veya burundan alınan havanın kısıtlanması sonucu meydana çıkar. Bu kısıtlama havayı daha kuvvetli bir şekilde dışarı vermemizi gerektirir. Kişilerin ağız yapısı, şekli ve boyutu horlamayı etkileyen faktörlerdendir.

Ağız yapısını belirli egzersizlerle güçlendirmek, ağız içindeki titreşimleri azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu egzersizlerden bazıları şunlardır:

Çene Egzersizleri: Çenenizi dışarı doğru ittirin ve bu şekilde 5 saniye tutun. Daha sonra serbest bırakın ve bu hareketi her gün 5–10 kez tekrarlayın.

Üflemeli Çalgılar Çalma: Ağız, gırtlak ve alt damağınızı güçlendirmek için herhangi bir üflemeli bir çalgı çalabilirsiniz.

A-E-I-O-U Harflerini Söyleme: Sesli harfleri söylemek ağız bölgenizin açılmasına ve dolayısıyla da horlamayı azaltmanıza yardımcı olur.

Bu yöntemler, ağız ve gırtlak kaslarınızı güçlendirecek ve horlamayı azaltacak en iyi hareketlerdir. Şarkıcıların gırtlak kaslarını güçlendirmek için uyguladıkları bazı yöntemler de horlamayı büyük ölçüde azaltır.

Ayrıca bazı dil esnetme hareketleri de horlamayı azaltabilir. Dilinizi 2 saniye boyunca dışarı doğru esnetebilirsiniz. Dilinizi burnunuza ve çenenize değdirmeye çalışın. Bu egzersizi her gün 10 kez yapın.

Yukarıda bahsedilen egzersizleri horlamanızı azaltmak için düzenli olarak uygulayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*