Loading...
Arama

Hamilelik Döneminde Yağa Dikkat

Hamilelik döneminde beslenmeye dikkat etmenin anne karnındaki bebeğin gelişimi açısından önemi büyüktür. Hamilelik döneminde abur cubur gibi fast food ürünler, çok fazla sağlıksız şeker tüketmek, ekmek ve buna benzer hamur işlerinin çok sık tüketilmesi yerine sağlıklı yağlar, sebze, meyve ve sağlıklı etler ile beslenilmesi gereklidir.

Dünya’da birçok bitkinin yağı yapılır. Bunlardan bazıları yemek yapımında kullanılırken bazıları ise masaj ya da sağlık için kullanılan aromatik iyileştirici yağlardır. Hamileler bu dönemde yağlara dikkat etmesi gerekir çünkü tansiyon düşüklüğü ya da LDL kolestrol ölçümü yapıldığında kötü bir sonuç ile karşılaşmamak adına besinlerin içeriği kontrol edilmeli ve besin içerikleri hakkında araştırmalar yapılmalıdır. Hamilelikte terayağ yemek zararlı mı ya da hamilelikte susam yağı kullanılır mı gibi içerikler araştırılmalıdır.

Hamilelikte Tereyağ Kullanılır Mı?

Hamilelik sürecinizde terayağ tüketmek istiyorsanız ve hamilelikte tereyağ yemek zararlı mı merak ediyorsanız her şeyden önce doktorunuza başvurmanız gerekir. Size özel bir komplikasyon varsa ya da otoimmün bir hastalığınız varsa bunun ilerleyip anne karnındaki bebeğe de zarar vermemesi amacı ile tereyağ az miktarda tüketebilir. Hamilelikte tüm sağlığın sürekli kontrol altında tutulması ve dikkat edilmesi gerektiğinden Kolestrol ya da tansiyon gibi değerleri çok fazla etkileyecek şekilde hiçbir besin abartılı kullanılmaması gereklidir.

Tereyağ sütten yapılan bir yağ çeşididir. Süt içerisinde yoğun miktarda kalsiyum barındırdığından çok sağlıklı bir üründür. Tereyağ tüketimine dikkat edildiğinde hamilelikte tereyağ yemek zararlı mı diye endişelenmenize gerek kalmadan istediğiniz şekilde yemeklerinize katabilir ya da bir 1 dilim tam buğdaylı ekmeğin üzerine bir çay kaşığı miktarında sürerek tüketebilirsiniz.

Hamilelik Sürecinde Susam Yağı Tüketilir Mi?

Hamilelik sürecinde alınan kilolar ve bebeğin de yer kaplaması ile kadının karnında çatlaklar oluşabilir. Bu çatlakları önlemek için birçok yağ kullanılır. Aromaterapist ile görüşerek bu yağlardan ne kadar ne karışımı kullanarak karnınıza sürmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Jojoba, susam yağı, çay ağacı yağı gibi birçok yağ bulunur. Hamilelikte susam yağı kullanılır mı diye merak ediyorsanız bunu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*