Ana Sayfa / Genel Sağlık / Gut Hastalığına Karşı Doğal Tedaviler

Gut Hastalığına Karşı Doğal Tedaviler

Değerlendir

İlaç tedavileri gut hastalığını tedavi etmede en etkili yöntemdir. Beslenmenizde bazı değişiklikler yapmak da size yardımcı olabilir.

  • Her gün 8-16 bardak arasında sıvı alın: Bu sıvıların en az yarısı su olmalıdır.
  • Alkolden kaçının.
  • Düşük yağ içeren veya yağsız süt ürünleri tercih edin.
  • Günlük kırmızı et, balık ve kümes hayvanları tüketimini sınırlandırın.
  • Eğer gut tedavisi umduğunuz gibi değilse, rahatsızlığınıza karşı bazı alternatif tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemlerini ilk olarak doktorunuz ile görüşün. Geleneksel tıp doktorları artık bu seçenekleri tartışmaya karşı daha açıktır.

Alternatif tedavi yöntemleri şunlardır.

Kahve: Çalışmalar kahve ile düşük ürik asit seviyesi arasında bir bağlantı tespit etmiştir. Buna karşılık kahvenin vücuttaki ürik asit üzerinde neden ve nasıl etkili olduğu konusunda araştırma bulunmamaktadır.

C Vitamini: C vitamini içeren takviyeler kandaki ürik asit seviyesini düşürebilir. Buna karşın C vitamininin gut rahatsızlığı tedavisindeki etkileri çalışılmamıştır. Özellikle portakal olmak üzere daha fazla meyve ve sebze tüketerek C vitamini alımını arttırabilirsiniz.

Kiraz: Yapılan çalışmalar kiraz ile düşük ürik asit seviyesi arasında ilişki kurar; fakat kirazın gut belirtileri üzerindeki etkileri açık değildir. Diğer alternatif tedavileri gut ağrılarınız azalana ve aldığınız ilaçlar etkisini gösterene kadar faydalı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Klinik Kusma Sendromu Nedenleri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Klinik Kusma Sendromu, Klinik Kusma Sendromu Belirtileri ve Klinik Kusma Sendromu Nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc