Loading...
Arama

Gut Hastalığına Karşı Doğal Tedaviler

İlaç tedavileri gut hastalığını tedavi etmede en etkili yöntemdir. Beslenmenizde bazı değişiklikler yapmak da size yardımcı olabilir.

  • Her gün 8-16 bardak arasında sıvı alın: Bu sıvıların en az yarısı su olmalıdır.
  • Alkolden kaçının.
  • Düşük yağ içeren veya yağsız süt ürünleri tercih edin.
  • Günlük kırmızı et, balık ve kümes hayvanları tüketimini sınırlandırın.
  • Eğer gut tedavisi umduğunuz gibi değilse, rahatsızlığınıza karşı bazı alternatif tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemlerini ilk olarak doktorunuz ile görüşün. Geleneksel tıp doktorları artık bu seçenekleri tartışmaya karşı daha açıktır.

Alternatif tedavi yöntemleri şunlardır.

Kahve: Çalışmalar kahve ile düşük ürik asit seviyesi arasında bir bağlantı tespit etmiştir. Buna karşılık kahvenin vücuttaki ürik asit üzerinde neden ve nasıl etkili olduğu konusunda araştırma bulunmamaktadır.

C Vitamini: C vitamini içeren takviyeler kandaki ürik asit seviyesini düşürebilir. Buna karşın C vitamininin gut rahatsızlığı tedavisindeki etkileri çalışılmamıştır. Özellikle portakal olmak üzere daha fazla meyve ve sebze tüketerek C vitamini alımını arttırabilirsiniz.

Kiraz: Yapılan çalışmalar kiraz ile düşük ürik asit seviyesi arasında ilişki kurar; fakat kirazın gut belirtileri üzerindeki etkileri açık değildir. Diğer alternatif tedavileri gut ağrılarınız azalana ve aldığınız ilaçlar etkisini gösterene kadar faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*