Ana Sayfa / Diyet / Günlük Diyete Harfi Harfine Uymak

Günlük Diyete Harfi Harfine Uymak

Günlük Diyete Harfi Harfine Uymak
5 (100%) 1 vote

Günlük Diyet Uygulamanın Zorlukları

            Bayanlar için oldukça zaman ve uzun çaba sarf ederek kilolarımızla uğraşmak durumda kalıyoruz. Ancak bu işe başlarken bütün o zorlu mücadeleyi göze almamız gerekmektedir. Ve bu şekilde kabullenerek yola çıkmak bir sıfır önde başlamamıza sağlayacaktır. Diyet yapmanın en etkili yolu psikolojik ve fiziksel olarak buna hazır hissetmemiz gerekmektedir.

            Programa yapmaya başlamadan önce sağlık kuruluşu yada bu konuda uzman kişilerden yardım alarak başlamanız gerekmektedir. Şu anki kilonuzu, boyunuzu, yaşınızı ve metabolizmanızın hızını bileniz gerekir. Vücudunuzdaki ödem, kaslarınızdaki yağ oranı gibi bir kaç bilgiye ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü kilo vermek her insana göre farklılık göstermektedir. Kişiye göre farklılık göstermesinden ötürü program uygulayacağımız listede ona göre belirlenmektedir.

 Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir?

            İlk önce kendinize güvenerek beslenme yönteminizi değiştirip ve buna uyma çabasını gösterilecektir, aslında en zor kısmı burasıdır. Bu aşamada düşüncelerinizin kesin karar vermiş olacak. Diğer bir kısmı mideyi terbiye etmek gerekiyor. Sosyal hayatımızda diyet yaptığınızı pek dillendirmemek gerekir. Eğer farkına varılan durumlarda da gayet kendinizden emin bir şekilde kararlılığınızı koyarak güveninizi geri kazanmış olacaksınız. Verilen uygulamasını beklenen programa harf harf uymak bir zaman sonra sizi sıkar ve bırakmak durumda kalırsınız.

 Araştırarak besin değerlerinin tüketebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak besinler tercih edilebilir.

            Zaman geçtikçe kilo verdim mi acaba sürekli kilonuzu öğrenmeye çalışmak doğru değil belli aralıklar gün belirleyerek takip etmeniz kendinize olan inancınızı artırıp yol gösterecektir.

 Uygulamaya çalıştığınız programı kendinize uyarlayarak besin değerlerini kalorilerini araştırarak uyarlayabilirsiniz.

            Az yemek, sık yemek ve bol hareket etmek gerekir. Bu konuda su tüketimi de çok önemli bol bol su tüketmemiz fayda sağlayacaktır. Dolap da bulunan kıyafetlerinizi de gözden geçirmeniz gerekmektedir. Zayıf olduğunuz da giydiğiniz tüm kıyafetleri çıkarın dursun ve haftadan haftaya en az birini deneyin göreceksiniz belli bir gün sonra daha rahat giymeye çalışacaksınız. Bu da moralinizi yükselmesine kendinize olan güvenini kazanmış olacaktır.

            Şuan ki giyinen kıyafetleri belli bir kısmını kaldırın yada bir başkasına verin bir daha onları kullanmayacaksınız. Bu da kendinizi biraz zorlayarak hedefe ulaşmanıza sağlayacaktır.

 Program yaparken sakın kıyafet almayın bu psikolojik olarak etki edildiği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diyet İçin Uygun Olmayan Zamanlar başlıklı makalemizde diyet zamanları, gece diyeti ve hastalık diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Diyet Yaparak Vücudu Dinlendirmek

Diyet Yaparak Vücudu Dinlendirmek5 (100%) 1 vote Diyet yaparken vücudu toksinlerden de arındırmış oluruz. Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc