Loading...
Arama

Günlük Diyete Harfi Harfine Uymak

Bayanlar için oldukça zaman ve uzun çaba sarf ederek kilolarımızla uğraşmak durumda kalıyoruz. Ancak bu işe başlarken bütün o zorlu mücadeleyi göze almamız gerekmektedir. Ve bu şekilde kabullenerek yola çıkmak bir sıfır önde başlamamıza sağlayacaktır. Diyet yapmanın en etkili yolu psikolojik ve fiziksel olarak buna hazır hissetmemiz gerekmektedir.

Programa yapmaya başlamadan önce sağlık kuruluşu yada bu konuda uzman kişilerden yardım alarak başlamanız gerekmektedir. Şu anki kilonuzu, boyunuzu, yaşınızı ve metabolizmanızın hızını bileniz gerekir. Vücudunuzdaki ödem, kaslarınızdaki yağ oranı gibi bir kaç bilgiye ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü kilo vermek her insana göre farklılık göstermektedir. Kişiye göre farklılık göstermesinden ötürü program uygulayacağımız listede ona göre belirlenmektedir.

Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir?

İlk önce kendinize güvenerek beslenme yönteminizi değiştirip ve buna uyma çabasını gösterilecektir, aslında en zor kısmı burasıdır. Bu aşamada düşüncelerinizin kesin karar vermiş olacak. Diğer bir kısmı mideyi terbiye etmek gerekiyor. Sosyal hayatımızda diyet yaptığınızı pek dillendirmemek gerekir. Eğer farkına varılan durumlarda da gayet kendinizden emin bir şekilde kararlılığınızı koyarak güveninizi geri kazanmış olacaksınız. Verilen uygulamasını beklenen programa harf harf uymak bir zaman sonra sizi sıkar ve bırakmak durumda kalırsınız.

 Araştırarak besin değerlerinin tüketebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak besinler tercih edilebilir.

            Zaman geçtikçe kilo verdim mi acaba sürekli kilonuzu öğrenmeye çalışmak doğru değil belli aralıklar gün belirleyerek takip etmeniz kendinize olan inancınızı artırıp yol gösterecektir.

 Uygulamaya çalıştığınız programı kendinize uyarlayarak besin değerlerini kalorilerini araştırarak uyarlayabilirsiniz.

            Az yemek, sık yemek ve bol hareket etmek gerekir. Bu konuda su tüketimi de çok önemli bol bol su tüketmemiz fayda sağlayacaktır. Dolap da bulunan kıyafetlerinizi de gözden geçirmeniz gerekmektedir. Zayıf olduğunuz da giydiğiniz tüm kıyafetleri çıkarın dursun ve haftadan haftaya en az birini deneyin göreceksiniz belli bir gün sonra daha rahat giymeye çalışacaksınız. Bu da moralinizi yükselmesine kendinize olan güvenini kazanmış olacaktır.

            Şuan ki giyinen kıyafetleri belli bir kısmını kaldırın yada bir başkasına verin bir daha onları kullanmayacaksınız. Bu da kendinizi biraz zorlayarak hedefe ulaşmanıza sağlayacaktır.

 Program yaparken sakın kıyafet almayın bu psikolojik olarak etki edildiği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*