Loading...
Arama

Günde 1 Öğün Salata İle Kalp Krizden Korunun

1 Temmuz 2017 tarihinde American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayınlanan çalışmaya göre marul, ıspanak ve pancar gibi nitrat içeriği zengin gıdaları tüketmek kalp krizi veya inme sebebiyle olan ölüm riskini azaltmaktadır.
Sindirim sistemi boyunca, vücudunuz nitratı nitrik aside çevirir. Bu bileşikler kan damlarınızı rahatlatır ve genişletir ki bu da tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olur. Araştırmacılar damarlarında yağ plağı işareti olmayan 1226 yaşlı kadı bireyin diyetlerini inceledi ve 15 yıl boyunca bu kişileri takip etti. Ortalama, nitratça zengin gıdalarla beslenen kadınların çoğunda damarlarında daha az kalınlaşma tespit etti. Ayrıca bu gıdaları daha az tüketen kadınlara göre daha az kalp krizi ve inme riski ile karşı karşıya olduklarını belirledi. Sadece günde bir porsiyon yeşil yapraklı sebze tüketiminin inme ve kalp krizi riskini azaltmaya yeterli olacağını belirlendi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*