Loading...
Arama

Gripten Korunmak İçin Bitki Çayları

Soğuk kış günlerini en iyi şekilde atlatmanın en doğal yolu bitki çaylarıdır. Dozunda içtiğiniz çaylar size şifa ve sağlık olarak çok katkı sağlayacaktır. Aktarlarda da bolca çeşitlerini bulabileceğimiz bitki çaylarının aynı zamanda karışık halleri de satılabilmektedir her biri ayrı ayrı şifa deposu olan bu çaylar sağlıklı bir kış geçirmek isteyenlerin gözdesi. Bitki çayı dediğimizde aklımıza çok sayıda çay gelir bunların içinde gribe karşı en çok tüketilenlerin başında ıhlamur çayı gelir. Soğuk algınlığı, öksürük ve halsizlik durumlarında rahatlıkla bu çaydan tüketebilirsiniz. Ayrıca nane limon çayı, adaçayı, kuşburnu çayları da gribe karşı en çok tüketilenler arasında.

Gripten korunmak ve grip esnasında kullanılan kimyasal ilaçlardan uzak durmamız gerekir ve bunun yerine bitkisel karışım meyve çaylarını tüketmeniz tavsiye edilir.

Kış aylarında sağlıklı gıdaların tüketilmesi gerekir. Kullanılan kimyasal maddeler bedenimizi iyileştireceğine daha da hasta olmamıza sebebiyet verir bu yüzden her şeyde olduğu gibi ilaçta da doğanın gücünden faydalanılmalıdır. Bütün gıdalarda koruyucu madde var. Bu koruyucu maddeler bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmiyor aksine çürütüyor ve işlevsizleştirebiliyor.

Ayrıca soğuk kış günlerinde evde yapacağınız karışımlarla da kendinize vitamin takviye çayları hazırlayabilirsiniz yediğiniz meyvelerin kabuklarını kaynar suda bir kaç dakika fokurdattıktan sonra dinlendirin ve tüketin çayı yaparken içine bol bol C vitamini kaynağı olan başta portakal, limon, nar, elma gibi kış meyvelerini rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*