Loading...
Arama

Gribe Karşı Koruyucu Bitki Çayları

Kış aylarının en büyük kabusu griptir ve geldiği zaman gitmek bilmeyen bir hastalıktır. Özellikle zayıf bünyeli kişilerde ölümcül sonuçlar bile doğurabilen grip için bağışıklık sistemini güçlendiren bazı önlemler alınmalıdır. Kış aylarında gribe yakalanma riskini en aza indirmek için en etkili yöntemlerden birisi de bitki çaylarıdır.

Gribe yakalanmadan önce alınacak en güzel tedbirlerin başında yer alan bitki çayları için özellikle grip virüsüne karşı etki sağlayıp bağışıklık sistemini güçlendiren bitkilere ağırlık verilmesi gerekiyor. Bu bitkilerin başında da papatya geliyor. Kış aylarının soğuğunda içinizi ısıtarak bünyenizi kuvvetlendirecek papatya çayı aynı zamanda sinirleri yatıştırıyor ve geceleri sağlam bir uyku çekmenizi sağlıyor. Günde bir bardak kadar yeterli olacaktır ama akşam içilmesi daha doğru olur. Uykunuzu getirebilir çünkü. Beyaz kan hücrelerini besleyen papatya çayı her gece bir bardak mutlaka içilmeli veya bitki çaylarının içine bir tutam karıştırılmalıdır.

Grip için alınacak önlemlerin diğer bir savaşçı bitkisi karahindiba çayıdır. Vücut bağışıklığını çökerten toksinlerin vücuttan atılmasını sağladığı için güçlü bir idrar söktürücüdür. Ayrıca bronşite ve ağız yaralarına da çok iyi gelen karahindiba çayı gün aşırı bir bardak içilmelidir. Çok fazla su attırdığı için de günde 2 litre su tüketilmesine özen gösterilmelidir.

5000 yıllık mazisi ile alternatif tıbbın göz bebeği ginseng çayı günde 2-3 bardak rahatça içilebilen bir bağışıklık dostudur. Vücudu onararak yenilediği için şifa kaynağıdır fakat günlük dozaj 5-6 bardağa çıkarsa asabiyet ve uyku sorunu çıkarabilir. Bunun dışında hiçbir zararı olmayacaktır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*