Ana Sayfa / Cilt Sağlığı / Gözaltı Torbaları Nasıl Gider? Göz ve Gözaltı Masajı Nasıl Yapılır?

Gözaltı Torbaları Nasıl Gider? Göz ve Gözaltı Masajı Nasıl Yapılır?

Değerlendir

Gözaltında yer alan torbalar her kadının başına gelebilecek bir şeydir. Yorgunluk, stres ve diğer sebepler bu sorunu oluşturabilir. Tabi sorun oluştuktan sonra geri dönüşümü imkansız değildir. Değişik yöntemler ile bu gözaltı torbalarını yok edebilirsiniz. Peki bu gözaltı torbaları nasıl giderilir? Nasıl bu bölgelere masaj yapılır? Hemen bunlardan kısa kısa bahsedelim.

Sağlıklı ve güzel bir yüz her kadının arzuladığı bir şeydir. Güzel bir yüze sahip olabilmek için yüzümüzün her noktasıyla ayrı ayrı ilgilenmeliyiz. Şimdi gözlerimizden başlayalım. İşaret, orta ve yüzük parmağınızı kullanarak burnunuza doğru gözün iç tarafındaki 3 noktaya basınç uygulayın. Bu noktalara baskı uygulayarak 15′e kadar sayın. Daha sonra burun kemiğinizin iki yanına parmaklarınız yerleştirip baskı uygulayın. Yine bastırarak 15′e kadar sayınız. Böylece gözlerinizde kan dolaşımını artırmış olacaksınız. Bu masajı sürekli uyguladığınızda farkını göreceksiniz.

Bir insanın ilk önce gözlerine bakılır. Bu yüzden gözlere ayrı bir önem vermek gerekir. Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına baskı uygulayın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın. Haftada üç kez uyguladığınızda gözaltı torbalarınızıdaki farkı göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Vitiligo Hastalığı Yulaf Samanı Kürü başlıklı makalemizde Vitiligo Hastalığı, Vitiligo Nasıl Geçer ve Vitiligo Yulaf Samanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Vitiligo Hastaları İçin Sarımsak Kürü

Değerlendir Vitiligo hastalığına yakalananlar tedavi için farklı yöntemler kullanabilmektedir. Günümüzde ilaç tedavisinin yanında birçok teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc