Loading...
Arama

Gözaltı Torbaları Nasıl Gider? Göz ve Gözaltı Masajı Nasıl Yapılır?

Gözaltında yer alan torbalar her kadının başına gelebilecek bir şeydir. Yorgunluk, stres ve diğer sebepler bu sorunu oluşturabilir. Tabi sorun oluştuktan sonra geri dönüşümü imkansız değildir. Değişik yöntemler ile bu gözaltı torbalarını yok edebilirsiniz. Peki bu gözaltı torbaları nasıl giderilir? Nasıl bu bölgelere masaj yapılır? Hemen bunlardan kısa kısa bahsedelim.

Sağlıklı ve güzel bir yüz her kadının arzuladığı bir şeydir. Güzel bir yüze sahip olabilmek için yüzümüzün her noktasıyla ayrı ayrı ilgilenmeliyiz. Şimdi gözlerimizden başlayalım. İşaret, orta ve yüzük parmağınızı kullanarak burnunuza doğru gözün iç tarafındaki 3 noktaya basınç uygulayın. Bu noktalara baskı uygulayarak 15′e kadar sayın. Daha sonra burun kemiğinizin iki yanına parmaklarınız yerleştirip baskı uygulayın. Yine bastırarak 15′e kadar sayınız. Böylece gözlerinizde kan dolaşımını artırmış olacaksınız. Bu masajı sürekli uyguladığınızda farkını göreceksiniz.

Bir insanın ilk önce gözlerine bakılır. Bu yüzden gözlere ayrı bir önem vermek gerekir. Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına baskı uygulayın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın. Haftada üç kez uyguladığınızda gözaltı torbalarınızıdaki farkı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*