Ana Sayfa / Cilt Sağlığı / Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Değerlendir

Göz Altı Morlukları Nasıl Oluşur?

Gözlerimizin çevresinde oluşan siyah görüntülerin genel adına Göz altı morlukları deriz. Bu gözaltı morlukları burnumuzdan soluduğumuz havadan yeterince oksijen alamadığımızdan dolayı meydana gelir. Genelde gece uyurken sabah dikkat ettiğimizde meydana gelen bu morluklar; burun sinüslerinin kapalı olmasından dolayı genzimize yutkunmamız gereken burun içi sıvının göz altı ve çevresinde birikmesi olayıdır.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

İslamın şartlarından olan namaz kılarak göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Hadi ya olurmu canım dediğinizi duyar gibiyim. Kendinize şu soruyu sorun ben hiç göz altı ve çevresi mor olan namaz kılan birini gördüm mü! Göremezsiniz çünkü her gün yüzünü en az 5 kere yıkayan kişiler önce burnun içi su ile temizleyerek sıvının genze gitmesini sağlıyorlar, ardından yüzlerine suyu çalarak elleriyle yüzünü ovma şeklinde kapalı sinüslerden biriken o sıvıyı ovalayarak farkında olmadan genze itiyorlar.

Bu durumda gece uyurken daha çok oksijen kullanıp cildin yenilenmesi sağlıyorlar, aynı zamanda göz altındaki morluklarından kurtuluyorlar.

Sizlerde göz altı morluklarınızdan kurtulmak için yüzünüzü sık sık yıkayarak ve isterseniz burun açıcı sprey kullanarak göz altındaki morlukların geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akneye Sebep Olan Etkenler ve Önleme Yolları başlıklı makalemizde Akne Çözümü, Akne Tedavisi ve Boyunda Akne Çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Vitiligo Hastaları İçin Sarımsak Kürü

Değerlendir Vitiligo hastalığına yakalananlar tedavi için farklı yöntemler kullanabilmektedir. Günümüzde ilaç tedavisinin yanında birçok teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc