Loading...
Arama

Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yolları

Gözler güzelliğin ve yüz ifadesinin en önemli unsurlarındandır. Yaşın ilerlemesiyle beraber deforme olabilme ihtimali artıyor. Basit estetik müdahalelerle bunun önüne geçilebilir. İşte gözaltı torbalarından kurtulmanın yolları…

Göz kapaklarında düşme ve gözaltı torbaları en güzel gözleri dahi kötü bir hale sokabiliyor fakat basit bir estetik operasyonla senelere meydan okuyan canlı ve sağlıklı bakışlara sahip olabilmek zor değil.

Göz etrafı problemleri lokal anesteziyle acısız ve oldukça bir kısa süre içinde düzeltilebilir. Göz kapakları yaşlanmaya bağlı olarak ya da kalıtsal sebeplerle çok genç yaşlarda da torbalanabilir. Bazı durumlarda da göz kapağı derisinde herhangi bir torbalanma söz konusu olmadan sadece sarkma ya da gevşeme görülebilir. Bütün bunlar insanı yorgun ve yaşlı gösterebilen durumlardır. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olmasıyla beraber, sarkık halde olan üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması insanın görmesini de engelleyebilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına yapılan estetik müdahale işlemidir. Alt ve üst göz kapaklarından aşırı sarkma ve torbalanmaya sebep olan deri fazlalıkları çıkartılır fakat çıkarılan doku miktarlarının çok iyi bir şekilde planlanması önemlidir. Operasyon esnasında, Estetik göz kapağı ameliyatıyla fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşan yağ dokusu önündeki zar güçlendirilir. Böylece hem güzel bir görüntü elde edilir hem de insanın rahat görmesi sağlanır. Göz kapağı estetiği lokal anesteziyle yapılır fakat kişinin talebine göre yada başka işlemler de uygulanacaksa genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Hastanın mevcut şikâyetlerine göre sadece üst veya alt kapaklar veya her ikisi de aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1–1,5 saat sürer.

Operasyon Sonrası İz Kalıyor mu?

Üst göz kapağı için kesi göz kapağının katlanma bölgesinden yapılır. Üst göz kapağında gizli bir dikiş ve alt göz kapağında kirpik diplerinde kendi kendine kaybolan dikişler bulunur. Bu yüzden hiçbir iz görünmez. Bununla beraber göz kapağı insan derisinde en çok iz bırakan bölgelerdendir. Ameliyattan sonra ödem oluşumunu önlemek için göz 1 saat kapalı kalır. Hasta hemen evine gidebilir. Herhangi bir sargı ya da pansumana gerek yoktur. Hasta iki gün sonra banyo yapabilir, doğal ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilir. 2 Gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Dört gün sonra üst göz kapağındaki dikişler alınır. Bu süre boyunca kişi güneş gözlüğü takıp günlük yaşamına devam edebilir. Bu operasyon tek başına uygulanırken kaş kaldırma ve yüz germe operasyonları ile kombine edilebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*