Loading...
Arama

Genel Çocuk ve Bebek Hastalıklarının Tedavisi

bebek

Günümüzde alternatif tıp, sadece erişkinlerde değil bebek ve çocuklarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Örnek olarak kaşınan kuru ciltler için veya kabızlık için yulaf ezmesi ile banyo yaptırılır. Doğal ilaçlar hem ucuzdur hem basittir hem de rahatsız edici belirtileri hafifleticidir. Güvenli ve etkili alternatif tedavileri uygulamak için çocuğunuzun doktoruna danışmalısınız. Tüm bunları mutlaka bir doktor önerdiği takdirde yapın. rutin muayenelerde doktorunuza bu konuları sorun. Tabi ki doktorunuzun onayını aldıktan sonra sizlere bazı önerilerimiz olacak.

Burun Tıkanıklıkları İçin

Çiğ ve dilimlenmiş bir soğan, çocuk odasının hava dengesini düzenler. Burun ve diğer tıkanıklıkları önler. Doğranmış bir soğanı yatak veya beşiğinin başucuna koyun.

Sıcak Bir Banyo İyi Gelebilir

Sıcak bir banyo yaptırmak da hastalıkları giderici ve tıkanıkları açıcıdır. Sıcak suyun buharı tıkanıklığı giderir.

Ateş Ciddiye Alınmalıdır!

Eğer çocuğun ateşi varsa bu, bağışıklık sisteminin çalıştığını gösterir. Meyveli aromatik yağlar ve limon dilimlerini sıcak su dolu bir kaba ekleyin. Pamuklu bir bez ile ya da süngerle ılık limonlu suyu bebeğinize sürün. Şoka neden olmaz ve bedenin ateşini alarak soğumasına yardımcı olur.

Bebeklerin Kabusu Gaz Sancısı

Bebeklerde karın ağrılarının en sık nedeni gazdır. Emzirirken geğirmesine izin verin. Bazı gaz yapıcı gıdaları az verin. Süt ürünleri, buğday, yumurta, lahana, bazı sebzeler ve fasulye özellikle gaz yapıcı besinlerdir. Kafein, çikolata ve baharatlar da aynı şekildedir. Bebek beslendikten sonra çığlık atarsa gazı vardır buna dikkat edin.

Kabızlığın Doğal Çözümü Var!

Kuru eriğin müshil etkisi vardır, bu durumlarda iyi gelir. Dışkıda zorlanma, ağrı ve kabızlık durumlarında kuru erik verin.

Ağrıları Hafifletmek Gerekir

Brokoli ve bezelyeli mamalar hazırlayın. Kulak ağrısı, mide ağrısı, titreme durumlarında bebeği sıcak bir havluya sarın. Sıcak su dolu şişeyi ağrıyan bölgeye dokundurun. Ayaklarını, yatağını ve odasını sıcak tutun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*