Loading...
Arama

Excimer Lazer Tedavi Yöntemleri ve Fiyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte göz ile ilgili sıkıntıların giderilebilmesi de kolaylaştı. Öyle ki eskiden insanların bu göz problemleri ile hayatları oyunca yaşayacakları sıkıntılara alışmalarından başka çareleri yokken şimdi ise dakika düzeyinde zaman alan ameliyatlar ile kurtulmaları büyük bir nimettir. Excimer Lazer olarak adlandırılan metot da gözün üzerinde bulunan tabakanın yakılarak düzeltilmesi sağlanıyor. Mikron hassasiyetinde yani milimetrenin binde biri olan hassasiyet ile işlem yapan bu tedavi yöntemi oldukça yaygın şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Excimer Lazer tedavisi birbirinden farklı yöntemleri bünyesinde barındırır. Öyle ki bu tedavi yöntemleri arasında PRK ve Wavefront yöntemleri en sık kullanılanlarıdır. PRK tedavisi göz üzerinde bulunan kornea alınarak altta kalan kısma lazer uygulanır. Oldukça kısa süren bu metot da yüzeydeki doku yakılarak hastanın sapmış olan görme kesişim noktası eski haline getirilir. Kişiye özel tedavi olarak adlandırılan Wavefront lazer yöntemi göz ile ilgili bir çok sıkıntının tamamen ortadan kaldırılması için yapılan özel bir ameliyattır. Hastanın ameliyat öncesi kendine özel olan kornea tabakası taranarak kodlanır. Bu kod sayesinde ameliyat kişiye özel olarak gerçekleştirilebilir. Oldukça güvenli olan bu yöntemde hasta rahat ve daha iyi bir görme yetisi kazanır.

Yukarıdaki ameliyatlara girebilmeniz için bazı kriterlere sahip olmanız şarttır. Öyle ki on sekiz yaşını tamamlamış olmak bu şartların başında gelir. Ayrıca gözünüzle ilgili görme probleminizin en az 1 sene boyunca sabit kalması da ameliyata alınabilmeniz için önemli bir detaydır.

Fiyatlar yapılacak olan operasyon, operasyon yapılan merkez gibi birçok farklı kritere göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak bu yöntem ile yapılan ameliyatlarda ücret 1000-3000 dolar arasında değişmektedir. Eğer SSK’lıysanız devlet yapılan ameliyata göre anlaşmalı hastanelerde SSK ücretleri karşılamaktadır. Göz ameliyatı olacaksanız öncesinde hastaneler ile konuşarak detaylı bilgi almanızda yarar vardır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*