Loading...
Arama

Evde Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Tansiyon yükselmesi ile sıkça karşılaşmaktayız. Birçok nedene bağlı olarak yüksek tansiyon şekillenebilir. Bazen geçici bir durum olsa da bazen tansiyonun yüksek seyretmesi devamlı hale gelebilir ve bir hastalık ortaya çıkabilir. Eğer hastalık olarak yüksek tansiyon varsa bunun için mutlaka bir hekim önerisi ile ilaç kullanılmalı ve beslenmeye dikkat edilmelidir. Bunun dışında basit nedenlerden kaynaklı yüksek tansiyonu düşürmek içinse çeşitli yollar uygulayabilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz bu tansiyon düşürme yöntemleri ile yüksek tansiyona bir nebze de olsa çözüm bulabilirsiniz. Peki, yüksek tansiyon nasıl düşer? Ya da nasıl düşürülür? İsterseniz konuyu daha fazla uzatmadan bu sorularınıza cevap verelim.

Soğuk Su: Yüksek tansiyonu düşürmek için başınızı soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Soğuk su sinirlerin uyarılmasını sağlar. Böylece yüksek tansiyona karşı etkilidir. Bunun yanında tüm vücudunuzu da yıkayabilirsiniz. Soğuk su derken çok soğuk su anlaşılmasın, musluk suyu sıcaklığı yeterlidir.

Nar ve Nar Suyu: Nar ve nar suyunun tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Yüksek tansiyon problemi ile karşı karşıya olanlar bunu deneyebilirler.

Greyfurt Suyu: Eğer mevsiminde ise greyfurt suyu da tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

Limon: En klasik tansiyon düşürme yollarından birisidir. 1 bardak suyun içerisine limon suyunu sıkarak içebilirsiniz. Kısa sürede tansiyona olan etkisini göreceksiniz.

Kekik: Kekikte tansiyonu düşürücü etkiye sahip bir besindir.

Sarımsak: Yine en çok bilinen yöntemlerden birisidir. Bazen koklamak bile yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*