Loading...
Arama

Evde Kimyasal Peeling Yöntemleri

Kimyasal peeling yaşlanmaya, akne ve siyah nokta oluşumuna karşı etkili bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntem yardımı ile cildinizi canlandırırken yüzünüzdeki yara veya yaşa bağlı olarak oluşan izlerden de kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Evde kendinizin hazırlayacağı kimyasal peeling sizin için daha az masraflı olacaktır.

Asidik Olmayan Enzim Peelingi: Tüm doğal enzimler ciltte kolaylıkla çözünür ve cildin daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Kabak, ananas, papaya peelingleri enzim peelingleri arasında yer alır. Eğer cildiniz hassas ise enzim peelingleri tam size göre.

Laktik Asit: Sütten elde edilen glikolik asitten daha yumuşak olan laktik asit hiperpigmentasyonu önler. Kuru ciltler için oldukça faydalı olan laktik asit cildi nemlendirir.

Glikolik Asit: Laktik aside göre daha serttir. Ciltteki kolojen büyümesini hızlandırır. Peeling sadece epidermis bölgesinde uygulanır. Glikolik asit tüm cilt tipleri için idealdir.

Salisilik Asit: Yağda çözülür ve bu sayede yağlı ve akneli ciltleri temizlemede oldukça etkilidir. Siyah noktalardan kurtulmak için salisilik asidi deneyebilirsiniz.

Trikloroasetik Asit: Daha derin bir temizleme sağlayan trikloroasetik asit akne, kırışıklık, hiperpigmentasyon, akne izleri, güneş hasarları, yaşlılık izleri ve genel yara izlerine karşı oldukça etkilidir. Daha uzun süreli etki sağlar. Hassas ve koyu tenli ciltler için uygun değildir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*