Loading...
Arama

Ertesi Gün Hapı Nedir?

ertesi-gun-hapi-nedir-nasil-kullanilir

Ertesi gün hapı, doğum kontrol etme yöntemlerinden biridir. Ertesi gün hapını ister cinsel ilişki öncesi ya da korunmasız geçen ilişki sonrası acil bir şekilde de alabilirsiniz. Ertesi gün hapları içerisinde çok fazla miktarda progesteron bulunur bu nedenle hormon dengesi değişir ve yumurtada  bebek gelişimini engellenerek planlanmamış gebeliklerin oluşumu önlenir.

Ertesi gün hapı kullananlar bu hapı kondomun yırtılması durumunda ya da korunmanın unutulması gibi durumlarda gebeliğin önlenmesi amacı ile kullanırlar. Piyasada çok fazla türde bulunan bu ertesi gün hapları rahmin içini işlevsiz hale getirir ve erkeğin dölleyeceği yumurtanın rahmin içine geçmesini engeller ve gebelik oluşumunu engeller. Birçok türde ertesi gün hapı kullananlar vardır. Bunlar sadece progesteron değil içerisinde östrojen içerenler de bulunur. Buna rağmen daima progesteron içeren ürünlerin kullanılması sağlık açısından daha iyidir. Bunun nedeni ise eser miktarda östrojen içeren ertesi gün haplarının mide ağrısı, baş ağrısı, halsizlik gibi hisler ile sizi rahatsız edecek olmasıdır. Sadece progesteron içeren ertesi gün haplarını kullanırsanız böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız. Ertesi günü hapı fiyatı her yerde değişir, bu yazımızda size hem fiyat bilgisi hem de nasıl kullanabileceğini anlatacağız.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ve Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapları içerisinde ne kadar tablet bulunduğu ve içerisinde ne kadar progesteron bulunduğuna bağlı olarak ertesi gün hapı fiyatları değişmektedir. Takip etmek isterseniz en güncel Ertesi gün hapı fiyatları eczanelerden elde edebilirsiniz. Eczanelerin bazı kampanyaları ile ertesi gün hapı ELLA gibi markalarda da indirimler yaşanmaktadır.

Türkiye’de en fazla kullanılan ertesi gün hapı ELLA ve yasmin’dir. Bu hapların fiyatları birbirinden tamamen farklıdır. Yasmin çok ucuz fiyatlara satılırken ELLA ise bir tablet olarak satın alınır ve bir tablet ELLA yurtdışından ithal edildiği için son kur ile beraber 60 TL’yi bulmaktadır. Piyasada çok fazla sahte ertesi gün hapı vardır. Ucuz olması için merdiven altı ilaçlar kullanmayın, bu hem sağlığınız konusunda birçok komplikasyona neden olur hem de sizi gebelikten korumaz. Bu yüzden bu tarz para tuzaklarından korunmanız için en yakın ve güvendiğiniz eczaneden fiyatı her ne olursa olsun orijinal ertesi gün hapı almalısınız. Ertesi günü hapı kullananlar bilir ki bu hap en az 72 saat içerisinde içilmesi gerekilir. Su ile beraber içilmelidir.

office 2019 home business satın al

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*