Loading...
Arama

Erkeklerde Saç Ekim Yöntemleri

Erkeklerde en aza kadınlar kadar görünümlerine önem veriyorlar. Günümüzde saç ekimi operasyonu çok önemli bir soruna çare oluyor. Saçsız olmak erkekler için artık çaresi olmayan bir problem değil. Seneler içinde gelişmiş teknoloji ve yetişen deneyimli saç ekimi elemanları ile beraber oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor.

Saç ekiminde fut ve fue olarak iki yöntem yapılır. Fut tekniği, ense bölgesinden, iki kulağın arasından şerit şeklinde parça alınıp, bu parçadaki saçın ayrıştırılıp ekildiği bir yöntemdir.

Fue tekniği, ense bölgesinde daha geniş bir bölümden saçların mikromotor ile teker teker alınarak ekilmiş olduğu bir yöntemdir. Fue yönteminde saç alınmış olan bölgede dikişi olmadığından dolayı belirgin bir iz kalmıyor. Bu durum da iyileşme döneminin kısa ve konforlu olmasına yardım ediyor. Bu avantajı yüzünden fue tekniği fut tekniğine göre daha fazla tercih ediliyor.

Bazı durumlarda, kişinin ihtiyacına ve dokusuna göre fut ve fue yöntemleri beraber yapılabiliyor. Kişinin saç yapısı, saç deri özelliği değerlendirileren bu yöntemlerin hangisinin yapılacağına karar veriliyor.

Operasyon planlaması en önemli durumlardan biridir. Bu aşamada kesinlikle kişiyle beraber, kişinin beklentilerini göz önüne alıp plan yapılmalı ve bu plan uygulanırken olası çıkabilecek sonuç hastaya aktarılmalıdır.

Saç ekimi diğer estetik operasyonlardan ayıran en önemli özelliği operasyon sonucunun 6-8 ay gibi bir sürede görülmeye başlanmasıdır. Ekimden sonra ilk 3 ay içinde ekilen saçların bir kısmında dökülme görülür, bu dökülme köksüz dökülmelerdir. 3. Aydan sonra dökülen saçların yerine yenisi çıkar ve uzamaya başlar. Saçların doğal halini alması bir sene gibi bir süre sürer.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*